Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت ترامپ از دیوان عالی آمریکا خواست طرح خدمات درمانی اوباماکر را باطل کند

Alex Brandon
Alex Brandon Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طرح مراقبت مقرون به صرفه معروف به اوباماکر شامل حداقل‌های خدمات درمانی نظیر پوشش رایگان خدمات پیشگیرانه، اجبار کارفرمایان به بیمه کردن کارکنان و تخصیص یارانه برای خرید بیمه است. این طرح همچنین به فرزندان اجازه می‌دهد تا مدت بیشتری تحت پوشش بیمه والدین خود باقی بمانند.

آگهی

وزارت دادگستری آمریکا روز پنج‌شنبه در بحبوحه شیوع کرونا در این کشور از دیوان عالی آمریکا خواست تا طرح مراقبت مقرون به صرفه،  موسوم به «اوباماکر» را باطل اعلام کند.

درخواست برای ابطال این طرح قانونی، در حالی مطرح شده است که از سال ۲۰۱۰ میلادی میلیون‌ها آمریکایی عمدتا متعلق به طبقه متوسط و پائین این کشور در چهارچوب این طرح موفق به دریافت پوشش بیمه درمانی شده و توانسته‌اند با وجود چالش‌های حقوقی که از زمان آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ علیه آن مطرح شده است، از خدمات آن استفاده کنند.

قرار است قضات دیوان عالی استدلال‌هایی را که علیه این طرح آورده شده، در نشست آتی خود بشنوند. دولت ترامپ در تلاش است که این طرح را تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در نوامبر آینده باطل اعلام کند.

این سومین بار خواهد بود که چالش‌های قانونی این طرح در دادگاه به بحث گذاشته خواهد شد.

مدافعان این طرح در دادگاه، ائتلافی از وکلای دموکرات دستگاه قضایی این کشور هستند که از حمایت مجلس نمایندگان آمریکا نیز برخوردارند.

این اقدام دولت انتقاد شدید نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را در پی داشت. او اعلام کرد: «تلاش رئیس جمهور ترامپ و کمپین جمهوریخواهان برای از بین بردن حمایت‌ها و مزایای قانونی طرح اوباماکر آنهم در میانه بحران کرونا، یک عمل ظالمانه و غیرقابل تحمل است.»

جو بایدن ، نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو نیز با اشاره به سفر روز پنج‌شنبه دونالد ترامپ به ایالت ویسکانسین گفت: «امروز دولت او درخواستی را به دیوان عالی برد تا پوشش بیمۀ ۲۳ میلیون آمریکایی از جمله ۲۲۴ هزار نفر را در ویسکانسین از بین ببرند... هر آمریکایی این حق را دارد که دربارۀ دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی مقرون به صرفه و با کیفیت بالا، خیالش راحت باشد.»

طرح اوباماکر شامل حداقل‌های خدمات درمانی نظیر پوشش رایگان خدمات پیشگیرانه، اجبار کارفرمایان به بیمه کردن کارکنان و تخصیص یارانه برای خرید بیمه است. این طرح همچنین به فرزندان اجازه می‌دهد تا مدت بیشتری زیر پوشش بیمه والدین خود باقی بمانند.

لغو و جایگزینی «اوباماکر» از وعده‌های اصلی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ بود. او و جمهوریخواهان بر هزینه‌های بالای این طرح تاکید دارند و قصد دارند با ابطال آن، کسری بودجه فدرال را کم کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز دیوان عالی به وزارت دادگستری آمریکا؛ مجازات اعدام از سر گرفته می‌شود

مجلس نمایندگان آمریکا به لغو و جایگزینی اوباماکر رای داد

کنگره آمریکا درباره تغییرات در قانون بیمه خدمات درمانی «اوباماکر» تصمیم می گیرد