شکست جمهوری‌خواهان آمریکا در لغو بیمه خدمات درمانی اوباما

شکست جمهوری‌خواهان آمریکا در لغو بیمه خدمات درمانی اوباما
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تلاش هفت ساله جمهوری‌خواهان ایالات متحده آمریکا برای لغو طرح «حمایت از بیماران و مراقبت مقرون به صرفه» معروف به اوباماکر روز سه شنبه در سنای این کشور با شکست روبرو شد.

آگهی

پس از شکست طرح جایگزین بیمه بهداشتی جمهوری‌خواهان بدلیل مخالفت چهار سناتور این حزب، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از آنها خواست که لغو بیمه موسوم به اوباماکر را به رای بگذارند.


میچ مک کانل رهبر جمهوری‌خواهان در سنا روز دوشنبه گفته بود که امکان تصویب طرح خدمات درمانی جایگزین دونالد ترامپ وجود ندارد. در مقابل وی روز بعد اعلام کرد که برای لغو اوباماکر در سنا تلاش خواهد کرد، تلاشی که در عرض چند ساعت با بن بست مواجه شد.

جمهوری‌خواهان امیدوار بودند که پروژه لغو و جایگزینی بیمه درمانی مراقبت مقرون به صرفه را تا قبل از تعطیلات ماه اوت به نتیجه برسانند تا بتوانند در ماه سپتامبر بر روی قوانین مالیاتی و کاهش نرخ مالیات شرکتهای بزرگ متمرکز شوند.

با وجود اینکه جمهوری‌خواهان ایالات متحده در مجلس سنا اکثریت را در دست دارند اما به دلیل اینکه تفاوت آنها با حزب دموکرات تنها دو کرسی در سنای آمریکاست، با پیوستن ۴ سناتور جهوری‌خواه به مخالفان طرحهای آنان از تصویب باز می مانند.

دونالد ترامپ امروز در واکنش به شکست لغو طرح اوباماکر در حساب توئیتر خود نوشت که «سنا باید به جای ۶۰ رای، ۵۱ رای را ملاک اکثریت قرار دهد. حتی لغو این طرح نیز به ۶۰/۸ رای نیاز دارد. دموکراتها عملا سنا را کنترل می کنند. این دیوانه کننده است.»


رئیس جمهوری ایالات متحده با اظهار ناامیدی از شکست طرح جایگزین خود در سنا به خبرنگاران گفته بود که ممکن است بگذارم بازار بیمه بخاطر اوباماکر زمین بخورند تا پس از آن دموکراتها به سراغ ما بیایند.


لغو بیمه خدمات درمانی اوباکر از شعارهای اصلی کمپین انتخاباتی آقای ترامپ بود. او به هواداران خود وعده داده بود که در عرض یک هفته این طرح را لغو و با طرح بهتری جایگزین خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنای آمریکا و تردیدهای تازه درباره طرح جدید بیمه درمانی

واکنش ها به از دستور کار خارج شدن طرح بیمه درمانی ترامپ

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است