سنای آمریکا و تردیدهای تازه درباره طرح جدید بیمه درمانی

سنای آمریکا و تردیدهای تازه درباره طرح جدید بیمه درمانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

طرح بیمه جدیدی که سنای آمریکا مشغول بررسی آن است با تردید جدی تعدادی از سناتورهای جمهوریخواه روبرو شده و امکان تصویب آن در سنا زیر سئوال رفته است.

طرح پیشنهادی سنا که در ۱۴۲ صفحه تدوین شده تقریبا مشابه طرحی است که شش هفته قبل در مجلس نمایندگان تصویب شد و قرار است جایگزین قانون بیمه اوباما (قانون سلامت مقرون به صرفه) شود. با این حال ۴ سناتور جمهوریخواه با این استدلال که این طرح نقش دولت را در بیمه سلامت به اندازه کافی کاهش نمی دهد، نسبت به آن ابراز تردید کرده اند. دو سناتور جمهوریخواه دیگر نیز از زاویه تاثیر منفی شدید این طرح بر قشرهای کم درآمد و قطع خدمات بهداشتی برای زنان ابراز نگرانی کرده اند.

طرح مطرح شده در سنای آمریکا، پشتیبانی هیچیک از سناتورهای مستقل و دمکرات را جلب نکرده و تصویب آن بسیار دشوار به نظر می رسد زیرا جمهوریخواهان برای تصویب آن، نیاز به دست کم ۵۰ رای مثبت دارند.

مهمترین نقطه قوت قانون سلامت اوباما موسوم به «اوباماکر»، برخورداری همه شهروندان آمریکا از بیمه سلامت است، در حالی که طرح های جدید جایگزین و مورد بحث در در سنا و مجلس نمایندگان نه تنها از چنین شمولی برخوردار نیست، بلکه بخش بزرگی از بودجه حمایتی دولت برای قشر فقیر و سالمندان را حذف می کند.

نمایندگان دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان خواهان اصلاح کاستی های قانون اوباما هستند و با کنارگذاشتن کامل آن و تصویب طرح جایگزین مخالفند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کالیفرنیای آمریکا به تمام مهاجران کم‌ درآمد خدمات درمانی رایگان ارائه می‌دهد

کارآمدترین و ناکارآمدترین نظام سلامت متعلق به کدام کشورهاست؟