Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کالیفرنیای آمریکا به تمام مهاجران کم‌ درآمد خدمات درمانی رایگان ارائه می‌دهد

عکس تزیینی از یک بیمارستان
عکس تزیینی از یک بیمارستان Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جمهوری‌خواهان و گروه‌های محافظه‌کار در کالیفرنیا با گسترش مراقبت‌های بهداشتی به مهاجرانی که به‌طور غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند مخالفت کرده‌اند و می‌گویند این کار کالیفرنیا را به یک آهنربا برای کسانی تبدیل می‌کند که مجوز ورود به این کشور را ندارند.

آگهی

ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار است به تمام مهاجران کم درآمدی که به‌طور غیرقانونی در این کشور حضور دارند مراقبت‌های پزشکی رایگان ارائه کند و در بین ایالت‌های آمریکا در این زمینه پیشگام شود.

این طرح بخشی از بودجه عملیاتی ۳۰۷.۹ میلیارد دلاری است که گاوین نیوسام، فرماندار ایالت روز پنج‌شنبه گذشته آن را امضا کرد و شامل ۷۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی بین ۲۶ تا ۴۹ ساله می‌شود. 

این ایالت متعهد می‌شود طبق برنامه ایالتی «مدی‌کید» (Medicaid) از سال ۲۰۲۴ میلادی بیماران بزرگسال کم درآمد واجد شرایط را بدون توجه به وضعیت مهاجرتی آن‌ها به‌طور رایگان درمان کند. 

اگرچه دولت فدرال برای افرادی که به‌طور غیرقانونی در ایالات متحده زندگی می‌کنند هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد اما برخی از ایالت‌ها از جمله کالیفرنیا از درآمد حاصل از دریافت مالیات‌ برای پوشش بخشی از هزینه‌های مراقبت‌ بهداشتی مهاجران کم درآمد استفاده می‌کنند.

حدود ۹۲ درصد از شهروندان کالیفرنیا در حال حاضر نوعی بیمه درمانی دارند که این ایالت را در سطح ملی در میانۀ سایر ایالت‌ها قرار می‌دهد اما زمانی که این بودجه به‌طور کامل عملیایی شود، وضعیت تغییر می‌کند چرا که بزرگسالانی که به‌طور غیرقانونی در کشور زندگی می‌کنند یکی از بزرگترین گروه افراد بدون بیمه را در این ایالت تشکیل می‌دهند.

آنتونی رایت، مدیر اجرایی بخش مراقبت بهداشتی کالیفرنیا (Health Access California) که یک گروه حمایت از مراقبت‌های درمانی در سراسر ایالت است، اعلام کرد: «این بزرگترین گسترش پوشش بیمه در کشور از زمان شروع قانون حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون‌به‌صرفه (معروف به اوباما کر) در سال ۲۰۱۴ است.»

وی افزود: «در کالیفرنیا ما تشخیص می‌دهیم که اگر همه افراد تحت پوشش بیمه باشند همگی سود می‌برند.»

طبق گفته بنیاد کایزر که یک سازمان غیرانتفاعی مراقبت‌های بهداشتی است، افرادی که به‌طور غیرقانونی در ایالات متحده زندگی می‌کنند حدود هفت درصد از جمعیت کل کشور را در سال ۲۰۲۰ تشکیل می‌دادند که معادل ۲۲.۱ میلیون نفر است. این افراد حتی اگر شغل داشته باشند و مالیات بدهند نیز  واجد شرایط بسیاری از برنامه‌های عمومی فدرال نمی‌شوند.

مهاجران در ایالات متحده به آرامی در حال دسترسی به برخی از برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی هستند. اکنون ۱۸ ایالت بدون توجه به وضعیت مهاجرت افراد، مراقبت‌های دوران بارداری را ارائه می‌دهند. در ناحیه کلمبیا و پنج ایالت کالیفرنیا، ایلینوی، نیویورک، اورگن و واشنگتن نیز تمام کودکان خانواده‌های کم درآمد بدون توجه به وضعیت مهاجرتی آن‌ها تحت پوشش قرار گرفته‌اند. ایالت‌های کالیفرنیا و ایلینوی طبق برنامه «مدی‌کید» پوشش بیمه را برای مهاجران بزرگسال نیز گسترش داده‌اند.

جمهوری‌خواهان و گروه‌های محافظه‌کار در کالیفرنیا با گسترش مراقبت‌های بهداشتی به مهاجرانی که به‌طور غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند مخالفت کرده‌اند. جان کوپال، رئیس انجمن مالیات دهندگان هوارد جارویس، گفت که ارائه خدمات بهداشتی رایگان، کالیفرنیا را به یک آهنربا برای کسانی تبدیل می‌کند که از نظر قانونی مجوز ورود به این کشور را ندارند.

با این حال گسترش طرح «مدی‌کید» در کالیفرنیا آسان نخواهد بود چراکه با پایان برخی از سیاست‌های زمان همه‌گیری دولت فدرال تغییراتی در سطح ایالت نیز رخ می‌دهد به‌طوری که حدود ۴۰ هزار مهاجر کم درآمد احتمال در سال ۲۰۲۳ پوشش بیمه‌ای خود را قبل از شروع برنامه جدید ایالتی از دست می‌دهند.

اجرای توسعه برنامه‌های دیگر «مدی‌کید» در کالیفرنیا بین شش ماه تا یک سال طول کشیده است اما دولتی ایالتی نیوسام می‌گوید که برای تکمیل توسعه جدید به یک سال و نیم زمان نیاز دارد چراکه این طرح بسیار وسیع‌تر از طرح‌های توسعه قبلی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنای آمریکا و تردیدهای تازه درباره طرح جدید بیمه درمانی

واکنش ها به از دستور کار خارج شدن طرح بیمه درمانی ترامپ

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند