ژاپن از ماسک هوشمندی که به تلفن همراه وصل می‌شود رونمایی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فن‌آوری‌های جدید به زندگی در دوران کرونا کمک خواهند کرد. اینبار ماسک هوشمند قرار است به بازار عرضه شود.
فن‌آوری‌های جدید به زندگی در دوران کرونا کمک خواهند کرد. اینبار ماسک هوشمند قرار است به بازار عرضه شود.   -   کپی رایت  آسوشیتدپرس

یک استارت‌ آپ ژاپنی از ماسک هوشمندی که به گوشی تلفن هوشمند وصل می‌شود رونمایی کرد.

شرکت ژاپنی دونات رباتیکس سازنده این ماسک هوشمندِ متصل به اینترنت است که علاوه بر تبدیل پیام‌های صوتی به پیام متنی روی گوشی تلفن، می‌تواند این پیام‌ها را از ژاپنی به هشت زبان دیگر ترجمه کند.

این ماسک که با نام «سی‌ماسک» شناخته می‌شود، تمام استانداردهای یک ماسک بهداشتی را دارد اما در عین حال می‌تواند با بلوتوث به تلفن هوشمند یا تبلت وصل شود، گفتار را به متن تبدیل کند، مکالمه برقرار کند و یا صدای کسی را که ماسک زده، برای مکالمه تقویت کند.

سال‌ها سخت تلاش کردیم تا ربات بسازیم و هم اکنون از آن فن‌آوری استفاده کردیم تا ابزاری را تولید کنیم که پاسخگوی تغییر شکل جامعه در دوران کرونا باشد
تایسوکه اونو
مدیر عامل شرکت دونات رباتیکس

تایسوکه اونو، مدیر عامل شرکت دونات رباتیکس به رویترز گفت: «سال‌ها سخت تلاش کردیم تا ربات بسازیم و هم اکنون از آن فن‌آوری استفاده کردیم تا ابزاری را تولید کنیم که پاسخگوی تغییر شکل جامعه در دوران کرونا باشد.»

DONUT ROBOTICS
نمونه‌ای ماسک هوشمند شرکت ژاپنیDONUT ROBOTICS

ژاپن نخستین بازار برای عرضه این ماسک است به طوریکه ۵ هزار ماسک از ماه سپتامبر به قیمت ۳ هزار و ۹۸۰ ین (حدود ۳۷ دلار) در این بازار فروخته می‌شود. با این حال این شرکت در نظر دارد ماسک‌های تولیدی خود را در ایالات متحده آمریکا، اروپا و چین نیز عرضه کند.

ارسال پیام و ترجمه پیام‌ها طبق گفته شرکت دونات رباتیکس نخستین کارکردهای این ماسک خواهد بود اما قرار است به زودی امکانات دیگری از جمله واقعیت مجازی نیز به این ماسک اضافه شود.