Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جشن سالانه موسیقی در فرانسه زیر سایه کرونا و اعتراض به پلیس برگزار شد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعدادی از پزشکان و کارکنان بیمارستان‌های فرانسه از عدم رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در تجمعات «جشن موسیقی» انتقاد کردند.

آگهی

پلیس فرانسه یکشنبه شب در شهرهای پاریس و نانت با شرکت کنندگان در «جشن موسیقی» که هر سال همزمان با آغاز تابستان برگزار می شود درگیر شد.

به گزارش رسانه های فرانسه پلیس برای نظارت بر رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی در محل کنسرت های خیابانی حضور داشت و درگیری های پراکنده ای نیز بین برخی شرکت کنندگان و ماموران پلیس روی داد. هر چند اکثر محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در فرانسه لغو شده اما رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی در تجمعات اجباری است.

ماموران پلیس در شهر نانت برای متفرق کردن گروهی از شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی این شهر به شلیک گاز اشک آور متوسل شد. همزمان با برگزاری «جشن موسیقی» در نانت گروهی از معترضان نیز نسبت به «خشونت پلیس» تظاهرات کردند. این تظاهرات در اولین سالگرد مرگ استیو مایا کانیسو، جوان ۲۴ ساله ای برگزار شد که سال گذشته پس از دخالت پلیس نانت برای متفرق کردن گروهی از جوانان ناپدید شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جسد این مرد جوان بیش از یک ماه بعد در رودخانه «لوآر» کشف شد. منتقدان پلیس فرانسه تاکید می کنند که مرگ استیو مایا کانیسو بر اثر دخالت پلیس و روش های مورد استفاده ماموران روی داده است.

معترضان به «خشونت پلیس» در فرانسه طی هفته های گذشته به دنبال کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس در آمریکا بارها علیه نژادپرستی و روش های مورد استفاده ماموران پلیس تظاهرات کرده اند.

از سوی دیگر تعدادی از پزشکان و کارکنان بیمارستان های فرانسه از عدم رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی در تجمعات «جشن موسیقی» و اعتراض های اخیر به نژادپرستی و «خشونت پلیس» انتقاد کرده اند. هر چند شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در فرانسه نسبت به ماه های مارس و آوریل (اسفند/فروردین/اردیبهشت) کاهش یافته است اما در روزهای گذشته برخی شاخص های همه گیری در برخی مناطق بار دیگر از افزایش شیوع ویروس جدید کرونا حمایت دارد.

شاخص «آر» (R) که نشان می دهد هر فرد مبتلا به طور میانگین این ویروس را به چند نفر دیگر منتقل می کند اکنون در چند منطقه فرانسه از یک فراتر رفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات سراسری کادر درمانی فرانسه: تشویق کافی است، دولت به تعهداتش عمل کند

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند

راست افراطی فرانسه در پی اکثریت پارلمانی؛ جردن باردلا چه نسخه‌ای برای حکمرانی پیچیده است؟