Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آغاز تجربه تابستان زیر سایه کرونا؛ جشن‌های مجازی یوگا و موسیقی آغاز شد

Music school in Bad Vilbel near Frankfurt, Germany
Music school in Bad Vilbel near Frankfurt, Germany Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با فرارسیدن نخستین روز فصل تابستان زیر سایه شیوع ویروس کرونا، جشن‌های کم فروغ روز جهانی یوگا و موسیقی به صورت مجازی و یا با حفظ فاصله اجتماعی در قالب گروه‌های کم تعداد برگزار می‌شود.

آگهی

همزمان با فرارسیدن نخستین روز فصل تابستان زیر سایه شیوع ویروس کرونا، جشن‌های کم فروغ روز جهانی یوگا و موسیقی به صورت مجازی و یا با حفظ فاصله اجتماعی در قالب گروه‌های کم تعداد برگزار می‌شود.

در فرانسه به عنوان مبدع روز جهانی موسیقی، همچنان تجمع افراد در دسته‌های بیش از ۱۰ نفر ممنوع است. همین امر برگزاری کنسرت‌های عمومی روز ۲۱ ژوئن را در سی ‌و سومین سالروز برگزاری جشنواره موسیقی، لغو و غیر ممکن کرده است.

هند نیز به عنوان زادگاه ورزش یوگا و مبتکر نام‌گذاری روز ۲۱ ژوئن به عنوان روز جهانی یوگا، این روزها چهارمین کشور جهان از نظر میزان شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود. همین امر موجب شده تا برگزاری تجمع‌های سالانه یوگی‌ها در این کشور به دلیل اعمال محدودیت‌های عمومی ممکن نباشد.

جشنواره موسیقی که طی سال‌های اخیر از آن به عنوان روز جهانی موسیقی(۲۱ ‌ژوئن) یاد می‌شود و در حدود ۱۲۰ کشور جهان در قالب اجراهای عمومی و خیابانی گروه‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای برگزار می‌شد، در سال ۱۹۸۷ و به ابتکار جک لانگ، وزیر اسبق فرهنگ فرانسه و موریس فلورت، آهنگساز فرانسوی به عنوان مناسبتی سالانه در این کشور پایه‌گذاری شد.

با این حال، امسال مراسم این روز کم‌رنگ‌تر و لی خلاقانه‌تر از سال‌های پیش برگزار می‌شود. هر چند برگزاری اجراهای پرطرفدار خیابانی ممنوع است ولی برخی هنرمندان در این روز به اجرای مجازی و آنلاین خواهند پرداخت و در بسیاری از شهرهای جهان به ویژه در اروپا و فرانسه مردم با حضور در بالکن‌های منازل خود با پیک‌های موسیقی همخوانی خواهند کرد و به رقص درخواهند آمد. قرار است مراسم خوانندگی کارائوکه هم قرار است امروز در فضای باز موسسه جهان عرب در پاریس برگزار شود. وزارت فرهنگ فرانسه از ۱۲۰۰ خواننده برای شرکت در این مسابقه دعوت کرده است. هر سانس فقط ۴۰۰ تماشاچی خواهد داشت، آن هم با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی.

همچنین برخی کنسرت‌ها در پارک‌ها و سالن‌های بزرگ شهرهای اروپایی بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود ولی این اجراها از طریق صفحه نمایش‌های بزرگ در خیابان‌ها پخش می‌شود و یا به صورت زنده توسط مردم در منازل قابل رویت خواهد بود.

در برخی شهرهایی که در کنار رودخانه‌ها بنا شده‌اند نیز برخی گروه‌های موسیقی بر روی قایق‌ به اجرا خواهند پرداخت و مردم نیز با حفظ فاصله اجتماعی در حاشیه روزها ناظر خواهند بود و از این اجراها لذا خواهند برد.

اولین روز تابستان امسال با ششمین سالروز جهانی یوگا نیز مطابقت دارد. سازمان ملل در سال ۲۰۱۴ میلادی به پیشنهاد نارندرا مودی؛ نخست‌وزیر هند ۲۱ ژوئن را روز بین‌المللی یوگا نامید.

طی پنج سال گذشته در این روز هزار یوگی در میادین شهرهای بزرگ هند و بسیاری از شهرهای بزرگ جهان از جمله میدان تایمز نیویورک تجمع می‌کردند و با انجام دسته‌جمعی حرکات این ورزش، روز جهانی یوگا را جشن می‌گرفتند. اما امسال مراسم این روز با شعار «یوگا برای سلامتی؛ یوگا در خانه» و به طور مجازی برگزار می‌شود.

علاقمندان این ورزش که به افزایش انعطاف‌پذیری و تناسب اندام و آرامش ذهنی کمک شایانی می‌کند با به اشتراک‌گذاری ویدئوی انجام حرکات این ورزش در خانه سایر مردم جهان را به تقویت جسمی و روحی خود از طریق یوگا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دعوت می‌کنند.

همچنین نمایندگی دائمی هند در سازمان ملل متحد نیز از طریق تلویزیون اینترنتی این سازمان جشنی یک ساعت و نیمه برگزار کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

View this post on Instagram

. همزمان با فرارسیدن نخستین روز فصل تابستان زیر سایه شیوع ویروس کرونا، جشن‌های کم فروغ روز جهانی یوگا و موسیقی به صورت مجازی و یا با حفظ فاصله اجتماعی در قالب گروه‌های کم تعداد برگزار می‌شود. به همین دلیل گروهی از زنان افغان علاقه‌مند به یوگا برای گرامیداشت روز جهانی این ورزش از کابل خارج شده و در طبیعت کوه‌های غرب این شهر به تمرین یوگا پرداختند. در فرانسه به عنوان مبدع روز جهانی موسیقی، همچنان تجمع افراد در دسته‌های بیش از ۱۰ نفر ممنوع است. همین امر برگزاری کنسرت‌های عمومی روز ۲۱ ژوئن را در سی ‌و سومین سالروز برگزاری جشنواره موسیقی، لغو و غیر ممکن کرده است. هند نیز به عنوان زادگاه ورزش یوگا و مبتکر نام‌گذاری روز ۲۱ ژوئن به عنوان روز جهانی یوگا، این روزها چهارمین کشور جهان از نظر میزان شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود. همین امر موجب شده تا برگزاری تجمع‌های سالانه یوگی‌ها در این کشور به دلیل اعمال محدودیت‌های عمومی ممکن نباشد. . . جزئیات بیشتر را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید. برای دسترسی به لینک به استوری اینستاگرام ما مراجعه کنید. . . #euronews #euronewspe #euronewspersian #کرونا #یوگا #افغانستان #ورزشی_زنانه #یورونیوز

A post shared by euronews persian (@euronews_persian) on

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقایسه مدل ایرانی و فرانسوی؛ طرح زوج و فرد را چگونه می‌توان عادلانه‌تر کرد؟

چالش مقاومت در برابر نگاه کردن به تلفن، صحبت کردن و خوابیدن؛ کره‌ای‌ها در سئول مسابقه دادند

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد