ستاره‌های دنیای موسیقی از قرنطینه کنسرت مجازی برگزار کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ستاره‌های دنیای موسیقی از قرنطینه کنسرت مجازی برگزار کردند
Copyright  AP

دهها تن از ستاره های دنیای موسیقی جهان شنبه شب در حمایت از کارکنان بخش بهداشت و درمان در کشورهای مختلف کنسرتی مجازی برگزار کردند.

در این کنسرت مجازی که به ابتکار لیدی گاگا، خواننده آمریکایی برگزار شد چهره های مشهوری همچون پل مک کارتی، التون جان، سلین دیون، جنیفر لوپز، آندرئا بوچلی و اعضای گروه رولینگ استونز شرکت داشتند. آنها با توجه به اجرای قرنطینه سراسری در بسیاری از کشورهای جهان از خانه های خود برای علاقمندان به اجرای موسیقی پرداختند. 

برگزارکنندگان این کنسرت مجازی که «یک دنیا؛ با هم در خانه» (One World: Together At Home) نام داشت تاکنون ۳۵ میلیون دلار برای کمک به مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهان جمع آوری کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بسیاری از شبکه های تلویزیونی آمریکا و جهان کنسرت مجازی شنبه شب را پخش کردند. سازمان جهانی بهداشت و موسسه «شهروند جهانی» (Global Citizen) از برگزاری این کنسرت حمایت کرده بودند. 

ستاره های دنیای موسیقی در حالی از خانه های خود برای علاقمندان به اجرای موسیقی پرداختند که دستکم چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر از ساکنان کره زمین به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در قرنطینه به سر می برند. 

برگزاری کنسرت از طرف هنرمندان سرشناس و جمع آوری کمک مالی برای هدفی مشخص پیش از این نیز سابقه داشته است. شماری از ستاره های دنیای موسیقی در سال ۱۹۸۵ با برگزاری کنسرتی همزمان در شهرهای لندن و فیلادلفیا برای مقابله با بحران قحطی در اتیوپی کمک مالی جمع کردند. 

نوازندگان ارکستر ملی ایران نیز چند روز پیش با اجرای خانگی قطعه «سبکبال» از حسین دهلوی از کادر درمانی قدردانی کرده بودند. 

شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۱۶۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است.