توصیه جدید برای مقابله با کرونا: سیفون را پس از بستن دَرِ توالت بزنید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Toilet
Toilet   -   کپی رایت  AP Photo

یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که با توجه به امکان انتقال ویروس کرونا از طریق ذرات مدفوع انسان، استفاده مستمر و مکرر از سیفون همزمان با بسته نگاه‌داشتن درب توالت فرنگی نقش مهمی در قطع کردن زنجیره سرایت این ویروس دارد.

مطابق نتایج بررسی‌های محققان دانشگاه یانگ‌ژوی چین که در نشریه علمی فیزیکس آف فلویدز(Physics of Fluids) به چاپ رسیده، پس از انجام عمل دفع مدفوع توسط انسان، اگر پیش از تخلیه آب توالت با استفاده از سیفون، درب توالت فرنگی بسته نشود، توده‌ای سیال از ذرات بسیار ریز مدفوع انسان در هوا جریان پیدا می‌کند که قادر است، ویروس کرونا را با خود حمل کند.

این بررسی که بر پایه مدل‌سازی رایانه‌ای انجام شده، نشان می‌دهد که پرتاب قطرات ریز آب که در جریان استفاده از سیفون به خارج از توالت پرتاب می‌شود، حاوی ذرات ریز مدفوع انسان است و تنها راه جلوگیری از ایجاد توده سیال مدفوع انسان در توالت‌ها بستن درب توالت است.

تحقیقات پیشین پزشکان ثابت کرده که ویروس کرونا می‌تواند در دستگاه گوارش انسان ساکن و تکثیر شود؛ به همین دلیل شواهد بسیاری از وجود ویروس کرونا در مدفوع افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ به دست آمده است.

بر این اساس، پزشکان تاکید دارند که به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا همواره باید نسبت به تمیز کردن نشیمن‌گاه توالت‌ها مبادرت کرد و پس از انجام عمل دفع مدفوع، استفاده موکد از سیفون در شرایط بسته بودن درب توالت فرنگی انجام شود. همچنین پس از آن افراد باید دستان خود را با آب و صابون بشویند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید