Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قاضی فدرال آمریکا انتشار کتاب جنجالی بولتون درباره ترامپ را مجاز دانست

قاضی فدرال آمریکا انتشار کتاب جنجالی بولتون درباره ترامپ را مجاز دانست
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کتاب جان بولتون قرار است ۳ روز دیگر یعنی در روز ۲۳ ژوئن (۳ تیر) در ایالات متحده توزیع شود.

آگهی

یک قاضی فدرال آمریکا روز شنبه حكم داد كه جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی این کشور می‌تواند کتاب خود درباره ترامپ را منتشر کند.

این تصمیم در حالی اعلام شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تا کنون تلاش می‌کرد به بهانه نگرانی از انتشار اطلاعات طبقه‌بندی شده از انتشار این کتاب جلوگیری کند. تصمیم رویس لامبرت، قاضی ارشد ایالات متحده به معنی پیروزی بزرگی برای بولتون در پرونده‌ای قضایی است که موضوع متمم اول قانون اساسی و نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی در آن مطرح است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

جان بولتون کتابی با عنوان «اتاقی که در آن روی داد؛ خاطراتی از کاخ سفید» درباره دوران مسئولیتش در دولت ترامپ نوشته که از روز پنجشنبه گذشته بخش‌های لورفته‌ای از آن در آمریکا و سراسر جهان جنجال بر پا کرده است. این کتاب به رویدادهای پشت‌پردهٔ کاخ سفید در دوران صدارت ترامپ می‌پردازد و برخی رفتارها، سیاست‌ها و اشتباهات او در آن شرح داده شده است، به همین دلیل رئیس جمهوری آمریکا از انتشار آن خرسند نیست.

جان بولتون به‌خاطر موضع تندوتیزش دربارهٔ کُرهٔ شمالی شناخته شده است. او ماه سپتامبر گذشته، پس از دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، از سمت خود برکنار شد.

واکنش ترامپ: کتاب توزیع شده، قاضی چاره نداشت

دونالد ترامپ در واکنش به تصمیم قاضی فدرال مبنی بر رد درخواست ترامپ برای توقف انتشار کتاب جان بولتون، این تصمیم را «پیروزی بزرگ دستگاه قضایی علیه بولتون» خواند و گفت گه قاضی چاره دیگری نداشته است.

رئیس جمهوری آمریکا پس از اعلام حکم، در توییتر نوشت: «معلوم است، کتاب پیش از این [مطالبش] لو رفته، به خیلی از افراد و رسانه‌ها داده شده، قاضی بسیار محترم برای جلوگیری از انتشار آن کاری نمی‌توانست بکند.»

وی در عین حال بار دیگر جان بولتون را به دلیل «نقض رازداری» سرزنش کرده و گفت که او «بهای سنگین» کار خودش را می‌پردازد. ترامپ که پیش از این نیز گفته بود بولتون فقط سیاست حمله را می‌پسندد، امروز هم در توییتر نوشت: «او دوست دارد بر سر مردم بمب بریزد و آنها را بکشد، اما آخرش بر سر خودش بمب خواهد ریخت».

دونالد ترامپ پیش از این در توییت دیگری نوشته بود: «اکنون دیگر با آن مشاور سیاسی ناکام، یعنی استیو اشمیت موافقم که جان بولتون کودن را "آدم بدبختی" می‌خواند که "نتوانسته وظیفه محافظت از آمریکا را انجام دهد" و می‌گفت که هرگز نباید به او فرصت دوباره داد تا در دولت خدمت کند. آره واقعا!»

کتاب جان بولتون قرار است ۳ روز دیگر یعنی در روز ۲۳ ژوئن (۳ تیر) در ایالات متحده توزیع شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ترامپ فکر می‌کند یکروزه می‌تواند مسائل را با آیت‌الله خامنه‌ای حل کند»

کاخ سفید برای جلوگیری از انتشار کتاب جان بولتون به اقدام قضایی متوسل شد

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد