کاخ سفید به وکیل بولتون هشدار داد: کتاب موکلتان منتشر نشود

کاخ سفید به وکیل بولتون هشدار داد: کتاب موکلتان منتشر نشود
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نامه شورای امنیت ملی ایالات متحده به وکیل جان بولتون آمده است که این کتاب «حاوی اطلاعات محرمانه» است که برخی از آنها به عنوان «فوق سری» طبقه بندی شده اند.

آگهی

کاخ سفید با ارسال نامه ای به وکیل جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا نسبت به انتشار کتاب جدید او به دلیل افشای اطلاعات محرمانه هشدار داد.

در نامه شورای امنیت ملی ایالات متحده به وکیل جان بولتون آمده است که این کتاب «حاوی اطلاعات محرمانه» است که برخی از آنها به عنوان «فوق سری» طبقه بندی شده اند. شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه تاکید کرده است که افشای این اطلاعات می تواند «آسیب هایی فوق العاده خطرناک» به امنیت ملی این کشور وارد کند.

در ادامه این نامه آمده است که «دست نوشته های دریافتی بدون حذف اطلاعات محرمانه نمی تواند منتشر شود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نامه شورای امنیت ملی آمریکا به وکیل جان بولتون روز ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) ارسال شده است.

جان بولتون در کتاب جدید خود به مکالمه اش با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه اوت ۲۰۱۹ در مورد کمک نظامی به اوکراین اشاره کرده است. به گفته جان بولتون رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان این مکالمه تاکید کرده که کمک مالی به اوکراین مشروط به تحقیق کی یف در مورد جو بایدن است.

این ادعای جان بولتون در حالی مطرح شده است که جلسات محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنای آمریکا به اتهام «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» در حال برگزاری است.

دموکرات ها رئیس جمهوری آمریکا را متهم می کنند که با استفاده از امکانات دولتی قصد داشته است به رقیب احتمالی خود در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو ضربه بزند. جو بایدن که به مدت هشت سال در زمان رئیس جمهوری باراک اوباما معاون او بود اکنون یکی از نامزدهای مطرح حزب دموکرات برای رویارویی با دونالد ترامپ در انتخابات آتی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کتاب برادرزاده ترامپ: دونالد به یک نفر پول داده تا به جای او در آزمون شرکت کند

ترامپ: اگر به بولتون گوش می‌دادم اکنون در جنگ جهانی ششم بودیم

استیضاح ترامپ؛ فشارها برای شهادت جان بولتون بیشتر می‌شود