«ترامپ فکر می‌کند یکروزه می‌تواند مسائل را با آیت‌الله خامنه‌ای حل کند»

«ترامپ فکر می‌کند یکروزه می‌تواند مسائل را با آیت‌الله خامنه‌ای حل کند»
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان بولتون در نقد ترامپ گفت: « ترامپ فکر می‌کند که می‌تواند موضوعات مهم را یکروزه حل کند. اینکه او و کیم جونگ اون بتوانند درباره برنامه کره شمالی مذاکره کنند یا او و آیت‌الله خمینی در ایران دیدار کنند. ترامپ فکر می‌کند یک روزه می‌تواند سر و ته موضوع را هم بیاورد.عاشق عکس است، این ابلهانه است.»

آگهی

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت کاخ سفید که به تازگی با انتشار کتابش در صدر خبرهای جهان قرار گرفته درباره نگاه دونالد ترامپ به مباحث امنیتی و اطلاعاتی گفت: «مشکل بزرگ عدم علاقه رئیس جمهوری به مسائل امنیتی و اطلاعاتی است، مشکل ترامپ این است که پذیرای حقایق تازه نیست.»

به گفته این مقام سیاسی «مشکل از سرویس امنیتی و اطلاعاتی آمریکا نبود بلکه مشکل این بود که رئیس جمهوری این اطلاعات را به همان اندازه‌ای که خلف خود مهم می‌دانستند، مهم نمی‌دانست و آنطور که می‌بایست به آن اهمیت نمی‌داد.»

آقای بولتون افزود: «شما قرار نیست همه چیز را به رئیس‌جمهوری بگویید اما هنگامی که سربازان آمریکایی توسط دشمنی چون روسیه تهدید شوند یا عملیات مهمی در جریان باشد این چیزی است که رئیس‌جمهوری باید در جریان آن قرار بگیرد.»

ترامپ می‌خواهد سر و ته موضوع را یکروز هم بیاورد

آقای بولتون ادامه داد: «ترامپ باور دارد و البته این را به بسیاری در کشور ما و دیگر کشورهای جهان گفته است. اینکه او می‌تواند موضوعات مهم را یکروزه حل کند. برای نمونه اگر او و کیم جونگ اون بتوانند درباره برنامه کره شمالی مذاکره کنند یا اگر او و آیت‌الله خامنه ای در ایران دیدار می‌کردند. ترامپ فکر می‌کند یک روزه می‌تواند سر و ته موضوع را هم بیاورد.»

ترامپ: بولتون بابت این کتاب باید زندان برود

کتاب جدید آقای بولتون با نام «در آن اتاق اتفاق افتاد؛ خاطراتی از کاخ سفید» داستان‌ها و ماجراهای مختلفی توسط این مقام سیاسی از زمان حضورش در کاخ سفید منتشر شده است.

ترامپ اقدام بولتون در نوشتن این کتاب را «خیانتکارانه» خواند و بر این باور است که او برای این کار «باید سال‌های‌سال زندانی شود».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی فدرال آمریکا انتشار کتاب جنجالی بولتون درباره ترامپ را مجاز دانست

طنین شعار انتخاباتی ترامپ از زبان خاویر میلی در آمریکا؛ «عظمت را دوباره به آرژانتین بازمی‌گردانیم»

کاخ سفید: آمریکا هیچ نشانه‌ای از ارسال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه ندارد