Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«سرکوب مسلمانان اویغور»؛ ترامپ مصوبه کنگره آمریکا برای تحریم مقامات چین را امضاء کرد

«سرکوب مسلمانان اویغور»؛ ترامپ مصوبه کنگره آمریکا برای تحریم مقامات چین را امضاء کرد
Copyright Ng Han Guan/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Ng Han Guan/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای ترامپ اعلام کرد به دلیل اینکه بخش‌هایی از این لایحه اختیارات او را برای پیگیری دیپلماسی محدود می‌کند او این لایحه را نه عنوان پیشنهادی و نه اجباری در نظر می‌گیرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا مصوبه کنگره را که خواهان تحریم چین به دلیل «نقض حقوق بشر و سرکوب مسلمانان ایغور در استان سین‌کیانگ» بود، امضا کرد.

این لایحه که به اتفاق آرا به تصویب کنگره ایالات متحده رسیده است آنهایی را که در «سرکوب مسلمانان استان سین‌کیانگ چین» نقش داشته‌اند مشمول مجازات و تحریم می‌داند.

مقام‌های دولت آمریکا می‌گویند با این اقدام پیام روشن و واضحی به چین در خصوص حقوق بشر می‌فرستند. سازمان ملل متحد متحد تخمین می‌زند بیش از یک میلیون مسلمان در اردوگاه‌های سین کیانگ چین بازداشت شده‌اند.

دونالد ترامپ با صدور این بیانیه اظهار داشت از آنجایی که برخی از بخش‌های این لایحه ممکن است اختیارات او را به عنوان رئيس جمهوری در پیگیری دیپلماسی محدود کند، او این لایحه را تنها در سطح مشورتی و نه اجباری در نظر می‌گیرد.

آقای ترامپ برخلاف رویه معمول برای اعلام امضای این لایحه مراسمی برگزار نکرد و کاخ سفید تنها به انتشار خبر آن بسنده کرد. این اتفاق در حالی رخ داده که به نقل از روزنامه‌های آمریکایی در بخش‌هایی از کتاب رو به چاپ جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا از همتای چینی خود خواسته بوده برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به او کمک کند.

از دیگر ادعاهای مطرح در کتاب آقای جان بولتون این است که ترامپ در حاشیه نشست اجلاس گروه ۲۰ در ژوئن ۲۰۱۹ در دیدار خود با رئیس جمهوری چین، به شی جین پینگ گفته است اقدام چین در خرید محصولات کشاورزی از کشاورزهای آمریکایی می‌تواند روی نتیجه انتخابات اثرگذار باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پژوهش تازه: چین سیاست عقیم سازی اجباری را علیه اویغورها اعمال می کند

چین و مسلمانان اویغور؛ پمپئو از مسعود اوزیل حمایت و از پکن انتقاد کرد

واکنش‌ها به تیراندازی به دونالد ترامپ؛ جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مسئول دانستند