Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جاسوسان سایبری از راه لینکدین شرکت‌های دفاعی اروپا را هک کردند

جاسوسان سایبری از راه لینکدین شرکت‌های دفاعی اروپا را هک کردند
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دستگاه قضایی آمریکا در گذشته این گروه را به سازماندهی یک سلسله دزدی فضای مجازی از جمله از جمله شرکت سونی پیکچرز و بانک مرکزی بنگلادش متهم کرده است.

آگهی

پژوهشگران امنیت سایبری روز چهارشنبه گفتند که برخی هکرها در پوشش استخدام برای شرکت‌های بزرگ صنایع دفاعی ایالات متحده نظیر شرکت‌های هوافضای کالینز و جنرال داینامیک در شبکه اجتماعی لینکدین برای ورود به شبکه‌های پیمانکاران نظامی در اروپا استفاده کرده‌اند.

یک شرکت خدمات امنیتی سایبری مستقر در اسلواکی به نام «اِسِت» گفته در یک مورد جاسوسان سایبری سال گذشته توانسته‌اند با نزدیک شدن به کارکنان با پیشنهادات شغلی دروعین از سوی شرکت‌های آمریکایی، سامانه‌های سایبری دست کم دو شرکت دفاعی و هوافضا در اروپای مرکزی را به خطر بیاندازند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ژان ایان بوتین، مسئول تحقیقلت تهدیدهای امنیتی این شرکت گفته مهاجمان برای نفوذ با استفاده از امکانات پیام‌رسانی خصوصی لینکدین برخی پیوندهای حاوی بدافزار را به مخاطبان خود داده‌اند تا آنها فریب خورده و وارد آن شوند. شرکت اسلواک با اشاره به محرمانه بودن اطلاعات مشتریان، نام قربانیان این دزدی رایانه‌ای را فاش نکرده و حتی گفته است که هنوز معلوم نیست چه اطلاعاتی به سرقت رفته است.

هکرها که بودند؟

شرکت «اِسِت» ضمن یادآوری این که قادر به تعیین هویت دقیق هکرها نبوده می‌گوید که این حملات پیوندهایی با یک گروه از کره شمالی به نام «لازاروس» دارند. دستگاه قضایی آمریکا در گذشته این گروه را به سازماندهی یک سلسله دزدی فضای مجازی از جمله از جمله شرکت سونی پیکچرز و بانک مرکزی بنگلادش متهم کرده است.

این اولین بار نیست که از شبکه لینکدین برای جاسوسی بین المللی استفاده می‌شود. مقامات غربی بارها چین را به استفاده از حساب‌های جعلی در این شبکه پیام‌رسان برای جذب جاسوس در کشورهای دیگر متهم کرده‌اند.

مسئولان لینکدین می‌گویند که حساب‌های کاربری استفاده شده در این حملات را شناسایی و حذف کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله هکر‌ها به شرکت امنیتی سوئدی؛ هزاران سند طبقه‌بندی شده اروپا دزدیده شد

آمریکا چین را متهم به استفاده از لینکدین به عنوان ابزار جاسوسی کرد

۱۰ کشور قوی و ضعیف از نظر امنیت سایبری؛ ایران در کدام گروه جای می‌گیرد؟