Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موج دوم کرونا در چین؛ بیش از هزار پرواز در فرودگاه‌های پکن لغو شد

 موج دوم کرونا در چین؛ بیش از هزار پرواز در فرودگاه‌های پکن لغو شد
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کلیه دانش‌آموزان و دانشجویان نیز بار دیگر از حضور در کلاس‌‌های درس منع شده و از مراکز تحصیلی خواسته شده است که به روند آموزش از راه دور بازگردند.

آگهی

موج دوم شیوع کرونا در چین که این‌بار پایتخت این کشور را هدف قرار داده سبب لغو بیش از هزار پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه‌های پکن شد.

دو فرودگاه مهم پایتخت چین روز چهارشنبه از لغو بیش از هزار پرواز خبرداده و علت آنرا اوج‌گیری شیوع بیماری همه گیر کووید۱۹ در پکن اعلام کرده‌اند.

دو نشریه «مردم» و «چاینا دیلی» با انتشار گزارش‌هایی در این خصوص اعلام کردند که در مجموع هزار و ۲۲۵ پرواز ورودی و خروجی از دو فرودگاه پکن به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند. به نوشته این نشریات، پروازهای لغو شده تقریبا ۷۰ درصد پروازهای پیش‌بینی شده برای روز چهارشنبه را تشکیل می دادند.

پکن روز سه شنبه از بیست و یک میلیون شهروند ساکن در پایتخت خواست ضمن حفظ تدابیر پیشگیرانه معمول در دوران شیوع کرونا از انجام سفرهای غیرضروری به خارج از شهر خودداری کنند.

مسئولان شهری در پایتخت چین همچنین برای جلوگیری از شیوع مجدد بیماری همه‌گیر کووید۱۹ باردیگر مدارس و مراکز آموزشی را تعطیل کرده‌اند.

دیگر شهرها و استان‌های چین نیز برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس مسافرانی ورودی از پایتخت را به مدت چهارده روز در قرنطینه قرار می دهند.

به گزارش مطبوعات محلی در پایتخت چین،‌ مسافرانی که بلیط قطار برای سفر به پکن و یا از پکن به مقصدی دیگر رزرو کرده‌اند بدون هرگونه هزینه می‌توانند بلیط‌های خود را مرجوع کنند.

تدابیر تازه برای مهار موج دوم شیوع ویروس کرونا در پکن در حالی در پیش گرفته شده که ظرف پنج روز گذشته بیش از ۱۰۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در پایتخت چین شناسایی و ثبت شده است.

برآوردهای اولیه حاکی است که دو بازار عمده فروشی محصولات غذایی منشا شیوع دوباره ویروس بوده است. این مراکز خرید پس از ثبت نخستین نمونه‌های ابتلا به ویروس بسته شده و کارکنان آن به همراه بازدیدکنندگان و اهالی محله‌ای که این بازارها در آن واقع شده مورد آزمایش‌های تشخیص بیماری قرار گرفته‌اند.

موج دوم شیوع ویروس کرونا اهالی پایتخت چین را غافلگیر کرده زیرا این کشور به عنوان خاستگاه و کانون اصلی انتشار ویروس در جهان طی پنج ماه گذشته با اعمال قرنطینه و وضع مقررات و محدودیت‌های سخت‌گیرانه در مناطق آلوده به ویروس و نیز انجام آزمایش‌های گسترده تشخیص بیماری از ریشه‌کنی و مهار کامل بیماری کووید۱۹ خبر داده بود.

شهرداری پکن در تازه‌ترین گزارش خود از شیوع مجدد بیماری کووید۱۹ روز چهارشنبه اعلام کرد که ظرف بیست و چهار ساعت گذشته ۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در پایتخت شناسایی و ثبت شده است.

این در حالیست که پیش‌تر، طی دو ماه گذشته هیچ مورد تازه‌ای از ابتلا به ویروس کرونا در پایتخت چین مشاهده نشده و وضعیت زندگی در کلان‌شهر پکن تقریبا به حالت عادی بازگشته بود.

مقامات شهری در پایتخت چین برای مقابله با گسترش موج دوم شیوع کرونا بسیاری از محله‌های مسکونی را قرنطینه کرده و مقدمات انجام آزمایش‌های متعدد تشخیص بیماری کووید۱۹ را فراهم کرده‌اند.

کلیه دانش‌آموزان و دانشجویان نیز بار دیگر از حضور در کلاس‌‌های درس منع شده و از مراکز تحصیلی خواسته شده است که به روند آموزش از راه دور بازگردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فعالیت فرودگاه اورلی در پاریس پس از سه ماه وقفه از سر گرفته شد

الگوی چینی مبارزه با کرونا تا چه حد قابل اتکاست؟

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند