Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان جهانی بهداشت: بیش از ۱۰۰ مورد ابتلا به کرونا در پکن تائید شده است

پکن، پایتخت چین
پکن، پایتخت چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت می‌گوید: «حتی کشورهایی که نشان داده‌اند توان جلوگیری از انتقال "کووید ۱۹" را دارند باید مراقب خطر ظهور مجدد [ویروس] باشند.»

آگهی

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد که از زمان ظهور مجدد ویروس جدید کرونا در پکن بیش از یکصد مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در پایتخت چین به ثبت رسیده است. 

این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد همزمان نسبت به شیوع مجدد نوع جدید ویروس کرونا در کشورهای دیگر هشدار داد. این در حالی است که تعدادی از کشورهای اروپایی محدودیت هایی را که برای جلوگیری از شیوع این ویروس به اجرا گذاشته بودند کاهش داده اند. برخی کشورهای اروپایی از روز دوشنبه بار دیگر مرزهای خود را باز کرده اند. 

تدروس ادهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در جریان یک نشست خبری که با استفاده از تماس ویدئویی برگزار شد گفت: «حتی کشورهایی که نشان داده اند توان جلوگیری از انتقال "کووید ۱۹" را دارند باید مراقب خطر ظهور مجدد [ویروس] باشند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی افزود: «چین هفته پیش از ظهور یک زنجیره جدید انتقال [ویروس] در پکن خبر داد. این در حالی است که طی بیش از ۵۰ روز مورد جدیدی در این شهر به ثبت نرسیده بود. اکنون بیش از ۱۰۰ مورد ابتلا تائید شده است. تحقیق درباره سرچشمه و دامنه همه گیری در جریان است.»

به گفته ماریا کرکووه، یکی دیگر از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت در موج جدید شیوع بیماری «کووید ۱۹» در پکن هنوز گزارشی مبنی بر مرگ یکی از مبتلایان به ویروس جدید کرونا دریافت نشده است. 

شیوع ویروس جدید کرونا ماه دسامبر (آذر/دی) سال گذشته از شهر ووهان در چین آغاز شد. تا زمان ظهور زنجیره جدید انتقال ویروس در پکن به نظر می رسید که چین توانسته است بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را مهار کند. مقامات چین برخی از مناطق مسکونی پایتخت را قرنطینه کرده اند و بر شمار موارد انجام تست کرونا در این شهر نیز افزوده اند. 

همه گیری بیماری «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۴۳۳ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد افرادی که نتیجه تست کرونای آنها نیز مثبت اعلام شده از هفت میلیون و ۹۰۰ هزار نفر فراتر رفته است. 

به گفته  دبیر کل سازمان جهانی بهداشت طی دو هفته گذشته روزانه بیش از ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به «کووید ۱۹» ثبت شده است. امری که از افزایش سرعت انتقال ویروس در میان جمعیت جهان حکایت دارد زیرا در ابتدای شیوع ویروس جدید کرونا ابتلای ۱۰۰ هزار نفر به این ویروس دو ماه طول کشیده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رمزگشایی تصاویر ماهواره‌ای از زمان واقعی شیوع کرونا در چین

موج جدید شیوع کرونا در چین از احتمال تغییر عملکرد ویروس حکایت دارد

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای