Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

شورای شهر سیاتل استفاده پلیس از گاز اشک آور و اسپری فلفل را ممنوع کرد

Elaine Thompson
Elaine Thompson Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای شهر سیاتل در این مدت شکایات زیادی از شهروندان به دلیل آسیب‌هایی که در پی خشونت‌های پلیس به‌ویژه در محله کپیتول هیل دیده بودند، دریافت کرده بود.

آگهی

شورای شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا روز دوشنبه به اتفاق آراء به ممنوعیت استفادۀ پلیس از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل رای داد.

این ممنوعیت شامل برخی دیگر از ابزارهای مورد استفادۀ نیروهای پلیس برای کنترل جمعیت از جمله دستگاه‌های ایجاد شوک نیز می‌شود.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که استفاده مکرر از این ابزارها برای مقابله با اعتراضات مسالمت‌آمیز علیه نژادپرستی، بر آتش خشم معترضان علیه خشونت‌های پلیس افزود.

شورای شهر سیاتل در این مدت شکایات زیادی از شهروندان به دلیل آسیب‌هایی که در پی خشونت‌های پلیس بویژه در محله کپیتول هیل دیده بودند، دریافت کرده بود.

برخی از ساکنان این منطقه گفته بودند که شدت استفاده از گاز اشک‌آور گاه آنقدر زیاد بوده که آنها را مجبور کرده با وجود آنکه جزء معترضان نبوده‌اند، از خانه‌های خود خارج شده و به خیابان‌ها بیایند.

استفاده از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل به‌ویژه به بسیاری از کودکان در این منطقه آسیب رسانده و باعث درد و ناراحتی بسیار در آنها شده است.

پیش از این در روز جمعه نیز یک قاضی فدرال حکم موقتی را مبنی بر ممنوعیت استفاده ماموران پلیس سیاتل از گاز اشک‌آور، اسپری فلفل و پرتابه‌های شیمیایی کف‌زا علیه معترضان صادر کرده بود.

در پی افزایش اعترضات علیه نژادپرستی در ایالات متحده آمریکا که جرقه آن با مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس زده شد، گروهی از معترضان در شهر سیاتل بخش‌هایی از شهر در منطقه کپیتول هیل را به تصرف خود درآورده و حتی آنجا را منطقه‌ای خودمختار نامیدند.

این اقدام خشم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستور ترامپ برای اصلاحات محدود در پلیس؛ فشار بر گردن مشروط شد

سه افسر پلیس دیگر نیز در پرونده مرگ جورج فلوید تحت پیگرد قرار گرفتند

آیا اعتراضات دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا توسط جورج سوروس تامین مالی می‌شود؟