Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سه افسر پلیس دیگر نیز در پرونده مرگ جورج فلوید تحت پیگرد قرار گرفتند

Nardus Engelbrecht
Nardus Engelbrecht Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان پرونده به خانواده جورج فلوید گفته است که دفترش به تحقیقات درباره این حادثه ادامه خواهد داد و اگر لازم باشد اتهام درک شاوین را تا قتل درجه یک نیز افزایش خواهد داد.

آگهی

دادستان‌های ایالات متحده آمریکا قصد دارند تا درک شاوین، افسر پیشین پلیس شهر مینیاپولیس را که با فشار زانو بر گردن جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی را کشت به قتل از نوع درجه دوم متهم کنند و سه افسر پلیس دیگر را نیز که در محل حاضر و تنها تماشاگر این واقعه بودند، تحت پیگرد قانون قرار دهند.

این خبری بود که روز چهارشنبه برای اولین بار در رسانه‌های ایالات متحده آمریکا منتشر شد.

یک روز پس از حادثه مرگ جورج فلوید که ۲۵ ماه مه روی داد، درک شاوین از کارش اخراج و به قتل از نوع درجه سه متهم شد. سه افسر دیگر نیز اخراج شدند اما اتهامی از سوی مقامات قضایی آمریکا علیه آنها مطرح نشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس عصر چهارشنبه به نقل از روزنامه Star Tribune آمریکا و با تکیه بر اطلاعات منابع آگاه در دستگاه قضایی این کشور اعلام کرد که کیت الیسون، دادستان کل مینه‌سوتا قصد دارد علاوه بر افزایش درجه اتهام قتل درک شاوین، سه افسر دیگر را نیز به همدستی در این جرم و داشتن نقش تقویت کننده در وقوع این قتل متهم کند.

این خبر از سوی امی کلوبوچار، سناتور مینه‌سوتا نیز در پیامی توییتری تایید شد.

در واکنش به این خبر، بن کرامپ وکیل خانواده فلوید اعلام کرد که آنها از این اقدام دادستان الیسون بسیار استقبال کرده و آن را «مایۀ آرامش برای این خانواده آنهم در شرایط سخت کنونی» می‌دانند.

آقای کرامپ همچنین اعلام کرد که دادستان کل مینه‌سوتا به خانواده فلوید گفته است که دفترش به تحقیقات درباره این حادثه ادامه خواهد داد و اگر لازم باشد اتهام درک شاوین را تا قتل درجه یک نیز افزایش خواهد داد.

انتشار ویدئوی کشته شدن جورج فلوید، اعتراضات گسترده‌ای را نه تنها در سراسر ایالات متحده آمریکا بلکه در بسیاری دیگر از کشورهای جهان علیه خشونت و تبعیض پلیس در پی داشت.

خانواده فلوید پیش از این بارها خواستار پیگرد قانونی هر چهار افسر درگیر در این حادثه و همچنین وارد شدن اتهامات جدی‌تر علیه درک شاوین شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس پلیس مینیاپولیس درک شووین را به نقض مقررات در جریان دستگیری جورج فلوید متهم کرد

انتقاد ترامپ به طرح دموکرات‌ها برای انجام اصلاحات گسترده در پلیس آمریکا

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد