Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پزشکی قانونی آتلانتا: ریشاد بروکس دو بار از پشت هدف گلوله پلیس قرار گرفته است

Brynn Anderson
Brynn Anderson Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان منطقه فولتون آتلانتا که این حادثه در آنجا روی داده اعلام کرد: «بررسی این پرونده و تصاویر حادثه نشان می‌دهد که قربانی هیچ نوع تهدیدی برای هیچکس محسوب نمی‌شده است. بنابراین کشتن او غیرمنطقی به نظر می‌رسد.»

آگهی

پزشکی قانونی شهر آتلانتای آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که مرگ ریشارد بروکس، سیاهپوست ۲۷ ساله‌ای که به دست یک افسر پلیس سفیدپوست در این شهر کشته شد، در پی شلیک دو گلوله به پشت روی داده است و شیوۀ کشته شدن او نیز «قتل» توصیف می‌شود.

مرگ او که بیست روز پس از کشته شدن جورج فلوید روی داد، بر موج اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا افزود و بار دیگر موضوع خشونت پلیس این کشور علیه سیاهپوستان را برجسته کرد.

کالبد شکافی جسد ریشارد بروکس توسط پزشکی قانونی نشان داد که او در اثر از دست دادن خون و جراحات اعضای بدن در پی شلیک دو گلوله جان باخته است.

حادثه کشته شدن ریشارد بروکس پس از آن روی داد که یکی از کارکنان رستوران زنجیره‌ای وندیز در حومه شهر آتلانتا به پلیس تلفن کرد و به آنها گفت که یک نفر در صف خودروها برای خرید غذا از این رستوران، در داخل خودروی خود به خواب رفته است.

تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌های مداربسته و دوربین متصل به لباس‌های پلیس نشان می‌دهد که برخورد پلیس با او در ابتدا با آرامش بوده است. ریچارد بروکس نیز برای انجام آزمایش هوشیاری همکاری می‌کند و حتی درباره تولد دخترش که قرار بود روز شنبه برگزار شود صحبت می‌کند.

اما هنگامی که افسران پلیس برای دستگیری او وارد عمل می‌شوند، بروکس مقاومت می‌کند و می‌تواند خود را از دست این افسر پلیس و همکارش نجات دهد و در پارکینگ شروع به فرار کند. در این لحظه یکی از پلیس‌ها به سمت او شلیک می‌کند و بروکس به زمین می‌افتد.

در پی وقوع این حادثه رئیس پلیس آتلانتا استعفا داد، افسر پلیسی که مظنون به قتل ریشارد بروکس است اخراج شد و پلیس دوم نیز که در صحنه وقوع این حادثه حضور داشت به مرخصی اجباری فرستاده شد.

مرگ ریشارد بروکس باعث وقوع ناآرامی‌های گسترده‌ای طی روزهای شنبه و یکشنبه در شهر آتلانتا شد. معترضان با مسدود کردن بزرگراههای شهر خواستار محاکمه افسر پلیسی شدند که مرتکب این قتل شده است. آنها همچنین به رستوران محل وقوع این قتل رفتند و حتی برخی از معترضان اقدام به آتش زدن این رستوران کردند.

دادستان منطقه فولتون آتلانتا که این حادثه در آنجا روی داده اعلام کرد: «بررسی این پرونده و تصاویر حادثه نشان می‌دهد که قربانی هیچ نوع تهدیدی برای هیچکس محسوب نمی‌شده است. بنابراین کشتن او غیرمنطقی به نظر می‌رسد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستور ترامپ برای اصلاحات محدود در پلیس؛ فشار بر گردن مشروط شد

ترامپ: بیش از هر رئیس جمهور دیگری زندگی سیاهپوستان را بهبود بخشیده‌ام

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟