Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ: بیش از هر رئیس جمهور دیگری زندگی سیاهپوستان را بهبود بخشیده‌ام

رئیس‌جمهوری آمریکا
رئیس‌جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ: پس از آبراهام لینکلن، بیشترین تغییر را در زندگی سیاهپوستان آمریکا به وجود آورده‌ام.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همزمان با ادامه ناآرامی ها در این کشور ادعا کرد که از زمان لغو برده داری بیشترین تغییر را در زندگی سیاهپوستان در ایالات متحده به وجود آورده است.

او در رشته توئیت خود از تصویب قانون اصلاح مجازات جنایی، کاهش مالیات ها برای سرمایه گذاران در مناطق محروم و کاهش نرخ بیکاری در میان سیاهپوستان به عنوان دستاوردهای دولتش در زمینه بهبود شرایط سیاهپوستان یاد کرد. میزان بیکاری مورد اشاره دونالد ترامپ پیش از شیوع ویروس جدید کرونا به ثبت رسیده بود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین وعده داد که تغییرات بیشتری نیز به سود شهروندان سیاهپوست رقم خواهد زد. او در توئیت خود تاکید کرد که از زمان آبراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس جمهوری آمریکا بیش از هر رئیس جمهوری دیگری شرایط زندگی سیاهپوستان را بهبود بخشیده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آبراهام لینکلن که در سال ۱۸۶۵ میلادی ترور شد در دوران زمامداری خود موفق به لغو برده داری شده بود.

دونالد ترامپ در حالی از عملکرد خود در زمینه بهبود شرایط زندگی سیاهپوستان دفاع کرد که انتقادها از واکنش او به اعتراض ها به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان افزایش یافته است. بسیاری از شهرهای آمریکا از زمان انتشار تصاویر کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله در مینیاپولیس صحنه اعتراض به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان شده است.

در این تصاویر یک مامور پلیس مینیاپولیس زانوی خود را نزدیک به ۱۰ دقیقه روی گردن جورج فلوید که بازداشت شده قرار داده است.

از سوی دیگر بسیاری در آمریکا طی روزهای گذشته از دونالد ترامپ به دلیل آمار بالای مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان سیاهپوستان انتقاد کرده اند. تعداد قربانیان سیاهپوست بیماری «کووید ۱۹» در آمریکا به مراتب بیشتر از درصد جمعیت آنها است.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا که پیش از این نیز اظهارنظرهایش در مورد تبعیض نژادی در آمریکا جنجال برانگیز شده بود، پس از آغاز اعتراض های اخیر خواستار برخورد با «اوباش» شد.

دونالد ترامپ همچنین با تکرار جمله رئیس پلیس شهر میامی در دهه ۱۹۶۰ که گفته بود «وقتی غارتگری آغاز شود تیراندازی شروع می شود» انتقادهای زیادی را برانگیخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد جان لویس،‌ مبارز نامدار حقوق مدنی سیاهان آمریکا به خاک سپرده شد

پزشکی قانونی آتلانتا: ریشاد بروکس دو بار از پشت هدف گلوله پلیس قرار گرفته است

«ظهور دوم مسیح بر زمین»؛ بومیان لاکوتا تولد بوفالوی سفید در پارک ملی یلواستون را جشن می‌گیرند