Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان محدودیت‌های سفر به ۱۶۰ کشور جهان را تا پایان تابستان تمدید کرد

In this Sunday, Jan. 20, 2013 file photo an airplane of the airline 'Lufthansa' lifts off at the airport Tegel in Berlin, Germany.
In this Sunday, Jan. 20, 2013 file photo an airplane of the airline 'Lufthansa' lifts off at the airport Tegel in Berlin, Germany. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود تمدید محدودیت‌های سفر به ۱۶۰ کشور از جمله ترکیه تا پایان تابستان، آلمان کنترل مرزی‌اش را با کشورهای داخل اتحادیه اروپا از ۱۵ ژوئن لغو می کند.

آگهی

دولت آلمان هشدارهای مسافرتی برای سفر به ۱۶۰ کشور جهان را به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا، تا پایان ماه اوت تمدید کرد.

هشدارهای مرتبط با محدودیت‌های سفر کشورهایی را شامل شده است که از نظر دولت آلمان مقاصد ضروری سفر به شمار نمی روند با این حال استثناهایی نیز برای سفر به برخی از کشورها که شیوع ویروس در آنها بخوبی کنترل شده، درنظر گرفته شده است.

کشورهایی استثنا از این لیست بر اساس معیارهایی چون تعداد مبتلایان به کووید-۱۹، میزان انجام تست کرونا، قواعد بهداشتی و توان پزشکی هر کشور مشخص می شوند.

اکثر کشورهای این لیست شامل کشورهای خارج از حوزه اتحادیه اروپا و همچنین ترکیه است.

ترکیه از مقاصد محبوب توریست‌های آلمانی است که در حال حاضر سفر به آن تا پایان تابستان ممنوع شده است.

با این حال آلمان کنترل مرزی‌اش را با کشورهای داخل اتحادیه اروپا از ۱۵ ژوئن لغو می کند و به مسافران داخل اتحادیه اجازه می دهد که بار دیگر به این کشور سفر کنند.

این در حالی است که اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خود خواسته است که مرزهای خارجی را از اول ژوئیه بار دیگر باز کنند.

رهبران ایالت‌ها و دولت فدرال آلمان توافق کرده‌اند که در صورتی که تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ از ۵۰ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در هفته بالاتر رفت، قانون دو هفته قرنطینه برای هر مسافری که به آلمان وارد می شود را به اجرا بگذارند.

در حال حاضر برخی ایالت‌های آلمان، قاعده دو هفته قرنطینه برای مسافرانی که از سوئد وارد آلمان می شوند را به اجرا گذاشته‌اند.

از آغاز شیوع جهانی ویروس کرونا تاکنون ۱۸۶ هزار نفر در آلمان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند که تاکنون ۱۷۱ هزار نفر آنها بهبود یافته‌اند. همچنین تاکنون ۸۸۴۵ نفر نیز در آلمان جانشان به علت ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

آلمان از جمله کشورهایی است که بطور موفقیت آمیزی توانسته است گسترش ویروس کرونا را کنترل کند و تعداد روزانه ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور در حال حاضر به زیر ۵۰ نفر رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممنوعیت سفر به اروپا چه تاثیری بر روابط اتحادیه و آمریکا می‌گذارد؟

فاکس نیوز: آمریکایی‌ها در فهرست سیاه سفر به اروپا قرار می‌گیرند

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی