Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رشد ۳/۵ درصدی مراجعه مبتلایانِ کرونا به بیمارستان‌های پایتخت ایران

تب‌سنجی در مراسم شب قدر در ورودی مسجد دانشگاه تهران
تب‌سنجی در مراسم شب قدر در ورودی مسجد دانشگاه تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت بهداشت ایران پیش از این گفته بود: «در بازوی نزول و در حالت افول بیماری در کشور هستیم.»

آگهی

مسئول عملیات مدیریت بیماری ناشی از ویوروس کرونا در تهران اعلام کرد شمار افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا به بخش‌های درمانی سرپاییِ پایتخت مراجعه کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۳/۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

طبق گفتهٔ علی‌رضا زالی، در یک روز گذشته مجموعا ۲۴۹ نفر بیمار به مراکز درمانی تهران مراجعه کرده‌اند که ۱۵۴ نفر از آنها در بخش‌ عادی و ۵۵ بیمار دیگر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

آقای زالی افزود که «بستری‌شدگان» به علت ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، ۴/۷ درصد از کل «بستری‌شدگان» بیماری کووید-۱۹ تا امروز را تشکیل می‌دهند، در حالیکه همین عدد در هفتهٔ قبل ۳/۵ درصد بوده است.

وی درباره «تعداد کل مراجعان» به تمامی مراکز درمانی در این زمینه گفت مقایسهٔ مجموعهٔ «مراجعان» در ۲۴ ساعت گذشته، با روزهای پیش تفاوت معناداری نشان نمی‌دهد.

مسئول عملیات مدیریت بیماری کووید-۱۹ در کلانشهر تهران همچنین تصریح کرد که خطر این ویروس را باید همچنان جدی گرفت و از شهروندان استان تهران خواست با حساسیت و جدیت به این بیماری توجه کنند.

وی تأکید کرد که مطالعات اخیر نشان داده گرمای هوا به هیچ وجه به‌تنهایی موجب نابودی ویروس نمی‌شود و افزود اما اشعهٔ فرابنفش نور خورشید می تواند در از میان رفتن آن مؤثر باشد.

AP Photo
برگزاری نماز عید فطر در پایتختAP Photo

افول بیماری؛‌ پایتخت در وضعیت زرد

از سوی دیگر دو روز پیش سخنگوی وقت وزارت بهداشت ایران گفت: «در بازوی نزول و در حالت افول بیماری در کشور هستیم.»

کیانوش جهانپور همچنین اعلام کرد وضعیت اکثر استان‌های کشور در این زمینه سفید است اما پایتخت در «وضعیت زرد» قرار دارد.

وی همچنین اعلام کرد که برخی نقاط کشور همچنان در وضعیت قرمز هستند،‌ که استان‌های خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه، کردستان، بوشهر، جنوب کرمان و جنوب استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق آذربایجان غربی و شرقی از جملهٔ آنهاست.

وی گفت تنها نقطهٔ سبز کشور جزیرهٔ ابوموسی است و شهرستان‌هایی که در منطقهٔ سفید قرار دارند نیز در وضعیت حساسی هستند. وی افزود که وضعیت سفید به معنای کم‌خطر بودن است و نه بی‌خطر بودن.

وی تأکید کرد که گرچه مراجعه و بستری شدن بیماران در این زمینه کاهش چشم‌گیری یافته و میزان مرگ‌ومیربه علت این بیماری نیز به یک سوم و گاه یک‌چهارم روزهای آغازین شیوع آن رسیده، اما از نظر کارشناسان، کشور هنوز در موج اول کروناست.

مطابق آمارهای رسمی وزارت بهداشت ایران تا پایان روز دوشنبه، ۱۷۳ هزار و ۸۳۲ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و از این میان ۸ هزار و ۳۵۱ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار کارشناسان درباره موج دوم کرونا بدلیل تجمعات اعتراضی ضدنژادپرستی

هشدار دانشمندان: واکسن‌گریزان ممکن است مقابله با کرونا را دشوار کنند

هشدار کارشناسان: بیماری‌های مقاربتی مقاوم به دارو در سطح جهان رو به افزایش است