Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شیوع کرونا؛ شبکه‌های اجتماعی میدان اصلی رقابت برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

کارزار انتخاباتی دیجیتال
کارزار انتخاباتی دیجیتال Copyright canva
Copyright canva
نگارش از مریم طوسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارزار دیجیتالی انتخابات ۲۰۲۰ میلادی، از روزهای اول اعلام قرنطینه در ایالات متحده، از سوی کمپین جو بایدن رقیب دونالد ترامپ در انتخابات پیش‌رو بصورت جدی پیگیری شد. اما با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شد، همچنان فاصله زیادی با تجربه چند سالۀ دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی دارد.

آگهی

صحبت از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از زمان آغاز کمپین تبلیغاتی رقبای دونالد ترامپ در سال گذشته میلادی آغاز نشد بلکه از زمان ورود او به عنوان رئیس‌جمهور به کاخ سفید در سال ۲۰۱۶ میلادی، اهمیت سرنوشت‌ساز این انتخابات بطور مداوم از سوی حزب دموکرات و مخالفان آقای ترامپ به رای‌دهندگان گوشزد می‌شد.

رئیس جمهوری آمریکا نیز کمپین تبلیغاتی خود را در این چهار سال برای انتخابات ۲۰۲۰ متوقف نکرد و کارزار خود را با انجام سخنرانی در میان هوادارانش ادامه داد.

اما با شیوع ویروس کرونا برنامه‌های کارزارهای انتخاباتی متوقف و ناچار به تغییر شکل شد؛ به همین دلیل رقابت برای جلب نظر رای‌دهندگان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ کاملا به دنیای مجازی منتقل شد، جایی که نمی‌توان قدرت دونالد ترامپ در آن را دست‌کم گرفت.

کارزار دیجیتالی انتخابات ۲۰۲۰ از روزهای اول اعلام قرنطینه در ایالات متحده از سوی کمپین جو بایدن، نامزد رقیب دونالد ترامپ در انتخابات پیش‌رو بصورت جدی پیگیری شد اما با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شد، همچنان فاصله زیادی با تجربه چند سالۀ دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی دارد.

اریک ویلسون، استراتژیست دیجیتال به نشریه «راواستوری» می‌گوید: «کارزار مجازی همیشه مهم بوده اما موضوع این است که در حال حاضر به تنها ابزار تبلیغات انتخاباتی تبدیل شده است.»

کارزار مجازی همیشه مهم بوده اما موضوع این است که در حال حاضر به تنها ابزار تبلیغات انتخاباتی تبدیل شده است
اریک ویلسون
استراتژیست دیجیتال

بایدن مقابل ترامپ در شبکه‌های اجتماعی

اریک ویلسون، استراتژیست محافظه‌کاری که البته نقشی در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ ندارد، ضمن تاکید بر برتری رئیس جمهوری کنونی آمریکا در این حضور فعال در دنیای مجازی می‌گوید: «رای‌دهندگان در شبکه‌های اجتماعی سیاست را سرگرمی می‌دانند اما به نظر نمی‌رسد که آقای بایدن نقش خود را به عنوان یک چهره شبکه‌ اجتماعی پذیرفته باشد و ظاهرا اراده‌ای هم برای تغییر رویه ندارد.»

حساب شخصی دونالد ترامپ تنها در توئیتر بیش از ۸۱ میلیون دنبال‌کننده و در اینستاگرام بیش از ۲۰ میلیون نفر فالوئر دارد. این رقم بسیار بالاتر از رقیب انتخاباتی دموکرات اوست.

جو بایدن در توئیتر تنها ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار فالوئر دارد و در اینستاگرام نیز تنها ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر او را دنبال می‌کنند.

رونق تبلیغات دیجیتال کارزارهای انتخاباتی در عصر کرونا

البته به نظر می‌رسد که کارزار انتخاباتی دیجیتالی آقای بایدن بر انتشار پیام‌هایی از طریق بخش آگهی‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی برای خنثی کردن نفوذ دونالد ترامپ و هوادارانش در فضای مجازی متمرکز شده‌ است.

شرکت آنالیز تبلیغات Advertising Analytics بر اساس آخرین پژوهش خود پیش بینی می‌کند که به دلیل شیوع ویروس کرونا، کارزارهای انتخاباتی تا ۱.۸ میلیارد دلار برای تبلیغات دیجیتال هزینه کنند.

گروه سیاسی تبلیغاتی اکرونیم با رویکرد چپ میانه در ایالات متحده، از جمله سازمان‌هایی است که برای کمک به کارزار انتخاباتی دیجیتال جو بایدن فعالیت می‌کند.

تارا مک‌گوان، بنیانگذار اکرونیم می‌گوید که از ماه اوت سال گذشته این گروه برای مقابله با آنچه «عملیات دیجیتالی پیشرفته دونالد ترامپ» می‌خواند، فعالیت خود را آغاز کرده است.

او می‌افزاید: «ما می‌خواستیم که برای هر کدام از نامزدهای دموکرات که به عنوان رقیب دونالد ترامپ انتخاب شد، پشتیبانی پیشینی را فراهم کنیم. چون می‌دانستیم هر نامزدی که انتخاب شود قطعا کمبود زمان و منابع خواهد داشت.»

نگرانی از امنیت دیجیتالی کاربران و تکرار رسوایی کمبریج آنالیتیکا

تمرکز فزاینده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بر تبلیغات اینترنتی و کارزارهای مجازی، نگرانی‌هایی را درباره تکرار رسوایی شرکت کمبریج آنالیتیکا و فیسبوک ایجاد کرده است.

در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، این شرکت متهم به استفاده از اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون کاربر فیسبوک به نفع دونالد ترامپ شد.

به دلیل همین رسوایی‌ها بود که توئیتر از سال گذشته استفاده از امکان تبلیغات را برای آگهی‌های سیاسی ممنوع کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناآرامی‌های آمریکا وارد هشتمین روز شد؛ حمله جو بایدن به ترامپ

جو بایدن: ترامپ یک احمق تمام عیار است

فیس بوک: کارزارهای روسیه و ایران برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مسدود شد