Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جو بایدن: ترامپ یک احمق تمام عیار است

AP photo
AP photo Copyright Patrick Semansky/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Patrick Semansky/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«زدن ماسک که ساده‌ترین محافظت در دوران همه گیری ویروس کرونا است اکنون با پیام‌های متنقاضی که از کاخ سفید می‌آید، هرگوشه از زندگی آمریکایی‌ها را به یک نقطه تقابل فرهنگی و سیاسی تبدیل کرده است.»

آگهی

جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، رئيس جمهوری این کشور را یک «احمق به تمام معنا» خواند.

آقای بایدن روز چهارشنبه با انتقاد از دونالد ترامپ به دلیل عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن نکات بهداشتی در شرایط خطرناک کنونی را «نشانه‌ای از رهبری» دانست.

نامزد دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری همچنین افزود: «زدن ماسک که ساده‌ترین محافظت در دوران همه گیری ویروس کرونا است اکنون با پیام‌های متنقاضی که از کاخ سفید می‌آید، هرگوشه از زندگی آمریکایی‌ها را به یک نقطه تقابل فرهنگی و سیاسی تبدیل کرده است.»

این اظهارات آقای بایدن بعد از آن انجام می‌شود که او پس از حدود دو ماه در خانه ماندن، در نخستین حضور عمومی‌اش با ماسک ظاهر شد.

آقای بایدن که در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان این اظهارات را به زبان می‌آورد همچنین در ادامه ترامپ را «یک احمق تمام عیار» خواند و افزود: «هر پزشکی در هرنقطه از جهان می‌گوید زمانی که در میان جمعیتی قرار گرفتید باید ماسک بر صورت بزنید. وقتی شما قرار است در وضعیتی قرار گیرید که فاصله‌تان با دیگران کمتر از سه متر باشد لزوم استفاده از ماسک پررنگ‌تر هم می‌شود.»

معاون رئيس جمهوری در دو دولت باراک اوباما همچنین تصویر پروفایل خود در توییتر را تغییر داد و عکسی را برای حساب کاربری خود انتخاب کرده که ماسک به صورت دارد.

این اظهارات آقای بایدن در حالی مطرح می‌شود که رئيس جمهوری آمریکا علاقه‌ای به استفاده از ماسک ندارد و در نشست‌های خبری و همچنین سخنرانی‌ها و بازدیدهایی که از امکان مختلف انجام داده، از ماسک استفاده نمی‌کند. این موضوع انتقادات بسیاری در میان مخالفان رئيس جمهوری آمریکا به همراه داشته است.

تا کنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد صد هزار و ۵۷۲ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن با کسب حد نصاب آراء دموکرات‌ها رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد

شیوع کرونا؛ شبکه‌های اجتماعی میدان اصلی رقابت برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

چرا باراک اوباما هنوز از کامالا هریس حمایت نکرده است؟