Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جو بایدن با کسب حد نصاب آراء دموکرات‌ها رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد

جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات
جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«زمان دشواری در تاریخ آمریکاست، و سیاست‌های عصبی و تفرقه‌انداز ترامپ جواب نمی‌دهد.»

آگهی

جو بایدن، معاون پیشین رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه توانست با کسب حد نصاب آراء انتخاباتی نمایندگان دموکرات کنگره، در انتخابات آیندهٔ ریاست جمهوری آمریکا، به‌شکل رسمی نامزد حزب دموکرات شود.

آقای بایدن که از چند ماه پیش عملا تنها نامزد دموکرات‌ها برای رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده بوده، روز پنجشنبه سرانجام توانست حد نصاب ۱۹۹۱ رأی انتخاباتی لازم برای نامزدی رسمی حزب دموکرات را کسب کند.

وی در بیانیه‌ای به این مناسبت اعلام کرد: «افتخاری بود که در کنار بااستعدادترین نامزدهایی که حزب دموکرات تا کنون داشته رقابت کنم و مفتخرم که بگویم اکنون با یک حزب متحد در انتخابات سراسری شرکت می‌کنیم.»

از سوی دیگر برنی سندرز، که پیشتر رقیب اصلی جو بایدن در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها بود، تلاش دارد آراء انتخاباتی سرگردانِ دیگر نمایندگان دموکرات را از آن خود کند. وی امیدوار است با این کار بتواند بر تصمیمات نشست عمومی حزب در ماه اوت تأثیر بگذارد.

آرایش نهایی نامزدهای انتخابات پیش رو در حالی صورت می‌گیرد که ایالات متحده صحنهٔ بحران‌های عمده‌ای است؛ از یک سو بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، شمار بالای مبتلایان و تلفات و نیز انتقاد به ضعف عملکرد دولت در برخورد با آن، و از سوی دیگر اعتراض‌های خشونت‌بار پس از مرگ جورج فلوید در واکنش به تبعیض نژادی در این کشور.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دونالد ترامپ و جو بایدن هر کدام موضع کاملا متفاوتی دربارهٔ اعتراض‌های اخیر اتخاذ کرده‌اند. آقای بایدن در بیانیهٔ خود همچنین بر این نکته تأکید کرد و گفت: «اکنون زمان دشواری در تاریخ آمریکاست، و سیاست‌های عصبی و تفرقه‌انداز ترامپ جواب نمی‌دهد» وی افزود: «فریاد این کشور برای‌ رهبری بلند شده است، رهبری‌ای که بتواند ما را گرد هم بیاورد و متحد کند... اکنون رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که برایش مهم باشد ما را یاری کند تا شفا پیدا کنیم.»

جو بایدن تصریح کرد که دونالد ترامپ بیش از آنکه احساس ملت آمریکا را آرام کند به التهاب ذهن آنان دامن می‌زند.

آقای بایدن که به خاطر انتشار ویروس کرونا در ایالات متحده، ناگزیر شده کارزار انتخاباتی خود را به شکل مجازی و از خانه هدایت کند روز پنجشنبه برای نخستین بار راهی فیلادلفیا شد و طی سخنانی، از موضع ترامپ دربارهٔ مسائل نژادی در ایالات متحده انتقاد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناآرامی‌های آمریکا وارد هشتمین روز شد؛ حمله جو بایدن به ترامپ

جو بایدن: ترامپ یک احمق تمام عیار است

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد