سه مرزبان در جریان درگیری مسلحانه در غرب ایران کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مرزبانی ایران
مرزبانی ایران   -  کپی رایت  عکس از ایرنا

فرماندار شهرستان سردشت در غرب ایران روز جمعه اعلام کرد که سه مرزبان در درگیری مسلحانه در این منطقه کشته شدند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از اقصی نخشی‌ پور، فرماندار سردشت محل درگیری مسلحانه را منطقه «گوریلکه» و در نزدیکی منطقه «بلفت» و «دوپازه» گزارش کرد. منطقه «گوریلکه» در فاصله ۲۰ کیلومتری شهرستان سردشت واقع شده است.

اقصی نخشی‌ پور بدون اشاره به هویت افرادی که مرزبانان ایران با آنها درگیر شدند از کشته شدن «چند نفر» از آنها سخن گفت. فرماندار سردشت از این افراد تحت عنوان «اشرار مسلح» یاد کرد. به گفته وی درگیری مرزبانان با این افراد در جریان «کنترل پایش نوار مرزی» روی داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی سه مرزبان کشته شده را «تقی بهره‌‌ور» فرمانده پایگاه و اهل مراغه، «هادی عبدی» کادر هنگ مرزی و اهل میاندوآب و «علیرضا اسلام‌دوست» سرباز هنگ مرزی و اهل تبریز معرفی کرد.

محمد مهدی شهریاری، استاندار آذربایجان ‌غربی در پیام تسلیت خود به خانواده‌های این مرزبانان این حادثه را «تروریستی» خواند.

درگیری بین نیروهای امنیتی ایران و گروه‌های مخالف در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان مسبوق به سابقه است. سپاه پاسداران ایران حدود سه هفته پیش اعلام کرد که سه نفر از اعضای این نهاد در درگیری با افراد مسلح در شهرستان دیواندره در استان کردستان کشته شدند. شکیبا سلیمی، سرهنگ و فرمانده سابق سپاه مریوان یکی از کشته‌شدگان بود. سپاه در بیانیه خود در مورد آن حادثه از درگیری مسلحانه با «عناصر ضد انقلاب» سخن گفته بود.