نیروی دریایی سپاه ۱۱۲ «قایق‌ تندروی موشک‌انداز» را به ناوگان خود اضافه کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو   -   کپی رایت  AFP

سپاه پاسداران روز پنجشنبه از الحاق بیش از ۱۰۰ شناور پیشرفته موشک‌انداز به ناوگان دریایی خود خبر داد و تاکید کرد که این اقدام در راستای تقویت بنیه تهاجمی ایران در خلیج فارس صورت گرفته است.

تلویزیون دولتی ایران نیز تصاویری از تحویل شناورهای جنگی جدید توسط وزارت دفاع ایران به سپاه پاسداران به نمایش گذاشت.

به گزارش رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران در این مراسم از ۱۱۲ شناور موشک‌انداز تندرو که گفته می‌شود بدست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده، رونمایی شد.

شناورهای ساخت وزارت دفاع در این مراسم که در بندرعباس برگزار شد،‌ تحویل فرماندهان نیروهای دریایی سپاه پاسداران شده است. این شناورها شامل قایق‌های سریع‌السیر«عاشورا» و قایق گشت ساحلی به نام «ذوالفقار» و زیردریایی‌های «طارق» می‌شود.

به نوشته رسانه‌های ایران «این شناورها توسط متخصصان داخلی در شرکت‌های دانش بنیان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و مراکز تخصصی فنی نیروی دریایی سپاه تولید و بهینه سازی شده اند.»

AFP
تصویر از ویدیوAFP

حسین سلامی فرمانده کل سپاه، امیر حاتمی وزیر دفاع، علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، استاندار هرمزگان و جمعی از فرماندهان و مسئولان استانی در مراسم الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور به نیروی دریایی سپاه حضور داشتند.

حسین سلامی،‌ فرمانده کل سپاه پاسداران در این مراسم از دفاع به عنوان منطق ایران در جنگ یاد و تاکید کرد که این به معنای انفعال نیست زیرا «عملیات و تاکتیک ما تهاجمی است و این را در میدان نشان دادیم.» 

به گفته فرمانده سپاه پاسداران بخش عمده‌ای از قدرت نظامی ایران در حیطه نبردهای دریایی هنوز ناشناخته باقی مانده است.

سپاه در حالی از شناورهای جدید و پیشرفته خود رونمایی می‌کند که به تازگی با ادعای واشنگتن مبنی بر مزاحمت قایق‌های تندرو ایران برای ناوهای آمریکایی تنش میان ایران و ایالات متحده در آب‌‌های خلیج فارس بالا گرفته است.

AFP
تصویر از ویدیوAFP

از جمله ویژگی این شناورها قابلیت هیدرو دینامیکی، سرعت بالا و قابلیت مانور مناسب برای انجام عملیات در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز عنوان شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید