Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیروی دریایی سپاه ۱۱۲ «قایق‌ تندروی موشک‌انداز» را به ناوگان خود اضافه کرد

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این شناورها از نوع قایق‌های تندروی نسل جدید که به گفته رسانه‌های داخلی ایران قابلیت تهاجمی نیروی دریایی سپاه را دوچندان می‌کنند.

آگهی

سپاه پاسداران روز پنجشنبه از الحاق بیش از ۱۰۰ شناور پیشرفته موشک‌انداز به ناوگان دریایی خود خبر داد و تاکید کرد که این اقدام در راستای تقویت بنیه تهاجمی ایران در خلیج فارس صورت گرفته است.

تلویزیون دولتی ایران نیز تصاویری از تحویل شناورهای جنگی جدید توسط وزارت دفاع ایران به سپاه پاسداران به نمایش گذاشت.

به گزارش رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران در این مراسم از ۱۱۲ شناور موشک‌انداز تندرو که گفته می‌شود بدست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده، رونمایی شد.

شناورهای ساخت وزارت دفاع در این مراسم که در بندرعباس برگزار شد،‌ تحویل فرماندهان نیروهای دریایی سپاه پاسداران شده است. این شناورها شامل قایق‌های سریع‌السیر«عاشورا» و قایق گشت ساحلی به نام «ذوالفقار» و زیردریایی‌های «طارق» می‌شود.

به نوشته رسانه‌های ایران «این شناورها توسط متخصصان داخلی در شرکت‌های دانش بنیان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و مراکز تخصصی فنی نیروی دریایی سپاه تولید و بهینه سازی شده اند.»

AFP
تصویر از ویدیوAFP

حسین سلامی فرمانده کل سپاه، امیر حاتمی وزیر دفاع، علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، استاندار هرمزگان و جمعی از فرماندهان و مسئولان استانی در مراسم الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور به نیروی دریایی سپاه حضور داشتند.

حسین سلامی،‌ فرمانده کل سپاه پاسداران در این مراسم از دفاع به عنوان منطق ایران در جنگ یاد و تاکید کرد که این به معنای انفعال نیست زیرا «عملیات و تاکتیک ما تهاجمی است و این را در میدان نشان دادیم.» 

به گفته فرمانده سپاه پاسداران بخش عمده‌ای از قدرت نظامی ایران در حیطه نبردهای دریایی هنوز ناشناخته باقی مانده است.

سپاه در حالی از شناورهای جدید و پیشرفته خود رونمایی می‌کند که به تازگی با ادعای واشنگتن مبنی بر مزاحمت قایق‌های تندرو ایران برای ناوهای آمریکایی تنش میان ایران و ایالات متحده در آب‌‌های خلیج فارس بالا گرفته است.

AFP
تصویر از ویدیوAFP

از جمله ویژگی این شناورها قابلیت هیدرو دینامیکی، سرعت بالا و قابلیت مانور مناسب برای انجام عملیات در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز عنوان شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شلیک موشک بالستیک از عمق زمین در رزمایش سپاه پاسداران ایران

سپاه پاسداران: اولین ماهواره نظامی ایران با موفقیت پرتاب شد و در مدار زمین قرار گرفت

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد