ترامپ: دستور داده‌ام هر قایق ایرانی که برای کشتی‌های ما ایجاد مزاحمت کرد نابود شود

ترامپ: دستور داده‌ام هر قایق ایرانی که برای کشتی‌های ما ایجاد مزاحمت کرد نابود شود
Copyright  AP Photo/Vahid Salemi
نگارش از Euronews

رئيس جمهوری آمریکا می‌گوید به نیروهای دریایی این کشور دستور داده، اگر بار دیگر قایق‌های ایرانی به کشتی‌های این کشور نزدیک و برای آنها ایجاد مزاحمت کردند، به طرف آنها شلیک کنند.

رئیس جمهوری آمریکا ایران را تهدید کرد دیگر به کشتی‌های ایالات متحده در خلیج فارس نزدیک نشوند.

دونالد ترامپ روز چارشنبه ۲۲ آوریل با انتشار یک پست توییتری به تهران هشدار داد در صورتی که بار دیگر قایق‌های ایران به کشتی‌های آمریکا نزدیک و برای آنها ایجاد مزاحمت کنند، نابود خواهند شد.

اشاره آقای ترامپ به تنش‌های یک هفته پیش در منطقه خلیج فارس بین قایق‌های سپاه پاسداران و کشتی‌های ایالات متحده است. جایی که نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای حرکات قایق‌های ایران را «مانورهای خطرناک و تحریک‌کننده در نزدیکی کشتی‌های آمریکایی» خوانده بود.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ آوریل با انتشار بیانیه خود اقدامات قایق‌های ایرانی را ناایمن و غیرحرفه‌ای خواند و تصریح کرد: «شناورهای سپاه چندین بار از فاصله بسیار نزدیک و با سرعت بالا از عقب و جلوی ناوهای آمریکایی رد شدند. این شناورها چندین مرتبه تا فاصله ۵۰ یاردی (حدودا ۴۵ متری) پولر و ده یاردی (حدودا ده متری) دو کشتی آمریکایی پیش رفته‌اند.»

حالا رئيس جمهوری آمریکا می‌گوید در صورتی که این اتفاق بار دیگر تکرار شود، آنها دستور شلیک و نابود کردن قایق‌های ایرانی را دارند.

مطالب مرتبط