تعلیق زن سفیدپوست آمریکایی از کار بدلیل اتهامات نژاپرستانه

Access to the comments نظرها
نگارش از نیما قدکپور
سنترال پارک - نیویورک
سنترال پارک - نیویورک   -   کپی رایت  Frank Franklin II/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

ایمی کوپر، زن سفیدپوست آمریکایی که بدلیل هشدارهای مرد سیاه پوست آمریکایی مبنی بر بستن قلاده سگش با پلیس تماس گرفته بود، سه شنبه از کارش تعلیق شد.

خانم کوپر، که با سگ خود به سنترال پارک نیویورک آمده بود قلاده سگش را در جایی که قدغن بود باز گذاشته بود و در این لحظه آقای کریستین کوپر، ـتشابه نام خانوادگی تصادفی است-، از او می خواهد بدلیل حفظ ارزش های «حیات وحش»‌ پارک در جایی که تابلوی «سگ بدون قلاده» نصب شده است، سگ خود را ببندد تا به گیاهان آسیبی نرساند.

اما زن سفیدپوست، ایمی کوپر، با پرخاش به مرد سیاهپوست می گوید که با پلیس تماس می گیرد و می گوید یک مرد «آفریقایی‌‌ـآمریکایی» او را تهدید به مرگ می کند.

در حالی که خانم کوپر مشغول تماس با ۹۱۱ است مرد سیاه پوست صحنه را ثبت ویدیویی می کند. آقای کوپر ویدیو را در صفحه فیس بوک و خواهرش، ملودی کوپر در صفحه توییتر نیز منتشرمی کنند.

ایمی کوپر برای موسسه مالی فرانکلین تمپلتون کار می کرد این کمپانی اعلام کرد که تا پایان تحقیقات کامل، کارمند خود را تعلیق می کند چرا که «نژادپرستی هیچ جایی»‌ در قوانین این شرکت ندارد.

این ویدیو در شبکه های اجتماعی بارها مورد بازدید قرارگرفت تا جایی که تنها در توییتر نزدیک به ۲۶ میلیون بار ویدیو دیده و ۱۰۳ هزار بار ریتوییت شد.

بسیاری از شرکت های آمریکایی در آیین نامه ها و فرم های قراردادی خود برخورد جدی با نژادپرستی دارند تا جایی که ویدیوی منتشرشده از این زن سفیدپوست باعث شد که فعلا از کار خود تعلیق شود.