Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اوباما: باید لحن نفرت و نژادپرستی رهبران‌مان را نفی کنیم

اوباما: باید لحن نفرت و نژادپرستی رهبران‌مان را نفی کنیم
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این رهبران کسانی را که شبیه ما نیستند شرور جلوه می‌دهند و می‌گویند دیگر افراد از جمله مهاجران، سبک زندگی ما را تهدید می‌کنند.»

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده روز دوشنبه با انتشار پیامی در توییتر از شهروندان آمریکا خواست زبان نفرت، ترس و عدم تساهل را از هیچ رهبری نپذیرند.

آقای اوباما، طی بیانیه‌ای در توییتر خود نوشت: «ما باید با صدای بلند هر گونه لحنی را انکار کنیم که از دهان رهبران‌مان بیرون می‌آيد و جو ترس و نفرت را تغذیه کرده یا احساس نژادپرستی را هنجار می‌سازد.»

وی در ادامه بدون نام بردن از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «این رهبران کسانی را که شبیه ما نیستند شرور جلوه می‌دهند و می‌گویند دیگر افراد از جمله مهاجران، سبک زندگی ما را تهدید می‌کنند.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در تیراندازی‌های روز شنبه در دو ایالت آمریکا ۳۱ تن جان باختند و شمار بسیاری نیز زخمی شدند. پلیس جوان ۲۱ سالهٔ سفیدپوستی را به اتهام تیراندازی و قتل در تگزاس بازداشت کرده است. پلیس شهر ال‌پاسوی تگزاس همچنین اعلام کرده است که اندک زمانی پیش از تیراندازی یک بیانیهٔ مهاجرستیزانهٔ منسوب به متهم روی اینترنت منتشر شده است.

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا لحن و سخنان رئیس جمهوری این کشور را در برانگیختن میهن‌پرستی افراطی و نیز مهاجرستیزی محکوم کرده‌ و اعلام کردند که وی به شکل غیرمستقیم مسبب چنین فجایعی است.

آقای ترامپ روز دوشنبه و طی سخنانی رسمی اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدئویی خشونت‌بار را عامل تحریک و افراطی ساختن افراد معرفی کرد. وی هیچ اشاره‌ای به سخنان پیشین خود که بسیاری آنها را نژادپرستانه قلمداد کرده‌ بودند نکرد.

وی همچنین خواستار مجازات فوری اعدام برای عاملان حملات این‌چنینی شد اما با تأکید بر بیماری روانی افراد دیگر بار نه خرید و فروش آزاد اسلحه بلکه افراد مشکل‌دار را مسبب چنین فجایعی برشمرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعلیق زن سفیدپوست آمریکایی از کار بدلیل اتهامات نژاپرستانه

پس‌لرزه‌های خنده روحانی؛ کدام دستاوردهای افغانستان رؤیای ایران است؟

دست‌کم ۴ کشته در پی تیراندازی در جریان تماشای مسابقه فوتبال در کالیفرنیا