Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: آمریکا باید برتری نژاد سفید، تعصب و نژادپرستی را محکوم کند

ترامپ: آمریکا باید برتری نژاد سفید، تعصب و نژادپرستی را محکوم کند
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا اینترنت،‌ شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدئویی خشونت‌بار را در افراطی شدن افراد موثر دانست.

آگهی

رئیس جمهوری ایالات‌متحده اعلام کرد که آمریکایی‌ها باید «نژادپرستی، تعصب و برتری نژاد سفید» را محکوم کنند و افزود:‌ «باید این ایده‌ئولوژی‌های شرورانه را مغلوب کرد.»

دونالد ترامپ در سخنرانی رسمی خود پس از تیراندازی‌های اخیر در آمریکا گفت: «نفرت جایی در آمریکا ندارد. نفرت ذهن را می‌بندند، قلب را تباه می‌کند و روح را می‌خورد.»

وی که پیش از این بارها به ادای سخنان نژادپرستانه متهم شده هیچ اشاره‌ای به گفته‌های پیشین خود در این زمینه نکرد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری آمریکا همچنین خواستار اصلاح قوانین سلامت روان و نیز شناسایی افراد مشکل‌دار و نیز مجازات اعدام برای عاملان چنین جنایاتی شد.

دونالد ترامپ اعلام کرد که وزارت دادگستری باید با مقامات محلی و همچنین گردانندگان شبکه‌های اجتماعی همکاری کند تا چنین افرادی را پیش از چنین اقداماتی شناسایی شوند.

وی در ادامه سخنان خود اینترنت،‌ شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدئویی خشونت‌بار را در افراطی شدن افراد موثر دانست.

آقای ترامپ صبح امروز در توییتی خواستار تصویب قانونی شده بود که به موجب آن پیشینهٔ خریداران اسلحه جدا بازرسی شود و این درخواست را به اصلاحات مهاجرتی پیوند زده بود اما در سخنان رسمی خود که از پیش تهیه شده بود اشاره‌ای به این نکته نکرد. نکته‌ای که سبب شد منتقدان وی مدعی شوند که انجمن سلاح آمریکا در این فاصله وی را تحت فشار قرار داده است.

سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده با واکنش بسیاری از منتقدان دولت همراه بود؛ منتقدانی که خواستار اقدامی جدی در راستای کنترل عرضه و فروش سلاح در ایالات متحده هستند و انجمن ملی سلاح آمریکا و لابی قدرتمند آن را مانع اصلی تصویب قانون کنترل سلاح در این کشور می‌دانند.

روز یکشنبه تیراندازی یک فرد مسلح در فروشگاه زنجیرده‌ای وال‌مارتِ شهر ال‌پاسو در ایالت تگزاس آمریکا جان ۲۱ تن را گرفت. مقامات محلی اعلام کردند این تیراندازی احتمالا انگیزه‌‌های نژادپرستانه داشته است.

به فاصلهٔ زمانی ۱۳ ساعت تیراندازِ دیگری در شهر دیتونِ‌ ایالت اوهایو ۹ تن را کشت. شمار بسیاری نیز در اثر این دو حمله زخمی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:‌

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعلیق زن سفیدپوست آمریکایی از کار بدلیل اتهامات نژاپرستانه

تصاویری تازه از تحقیر یک سیاهپوست در تگزاس توسط دو افسر پلیس

تیراندازی در ایالت تگزاس آمریکا دست‌کم ۲۰ کشته برجای گذاشت