Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کنایه آمازون به ادعای مالیاتی جو بایدن: «سناتور بی‌خبر از قانون»

Amazon CEO Jeff Bezos
Amazon CEO Jeff Bezos Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت آمازون در صفحه رسمی توییتر خود به جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که غول فناوری اطلاعات جهان را به عدم پرداخت مالیات کافی براساس میزان سودآوری آن متهم کرده بود، تاخت.

آگهی

شرکت آمازون در صفحه توییتر خود به جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که غول فناوری اطلاعات جهان را به عدم پرداخت مالیات کافی براساس میزان سودآوری آن متهم کرده بود، تاخت.

آقای بایدن با انتشار توییتی نوشته بود: «همان‌طور که قبلا هم گفته‌ام، شرکتی که میلیاردها دلار سود می‌کند، نباید مالیات کمتری نسبت به آتش‌نشانان و معلمان بپردازد.» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سپس آمازون را خطاب قرار داده و افزوده بود: «وقت آن رسیده است که آمازون سهم(مالیات) عادلانه خود را بپردازد.»

در مقابل آمازون یادآور شد که قوانین مالیاتی آمریکا که اکنون در این کشور جاری است، در طول سه دهه‌ای که آقای بایدن در مجلس سنا حضور داشته، توسط کنگره تصویب شده است.

آمازون در پاسخ توییتری خود به آقای بایدن به کنایه نوشت که همان‌طور که باید به عنوان یک سناتور بدانید، کاهش نرخ مالیات‌ بر شرکت‌ها توسط کنگره با هدف تشویق شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری بیشتر در ایالات متحده بوده است. این شرکت با تاکید بر این که یک سنت تعهد مالیاتی خود را نیز می‌پردازد، افزوده است:«ما در حال حاضر ۵۰۰ هزار کارگر با حداقل دستمزد ۱۵ دلار به ازای هر ساعت کار داریم که در ۴۰ ایالت آمریکا مشغول به کارند. ظاهرا مشکل شما قانون مالیات است و نه آمازون.»

آقای بایدن قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها را از ۲۱ درصد کنونی به ۲۸ درصد افزایش دهد و برای شرکت‌هایی که سود سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دارند، حداقل نرخ مالیاتی تعیین کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسیون اروپا شرکت آمازون را به نقض مقررات رقابت اقتصادی متهم کرد

اروپا از جف بزوس خواست بابت جاسوسی آمازون از قانون‌گذاران توضیح دهد

بازرسان ضدانحصار اتحادیه اروپا به سراغ آمازون می‌روند