Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیسیون اروپا شرکت آمازون را به نقض مقررات رقابت اقتصادی متهم کرد

شرکت آمازون
شرکت آمازون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا در حالی آمازون را به نقض مقررات این اتحادیه در زمینه رقابت اقتصادی متهم می‌کند که انتقادها از غول فروش اینترنتی کالاها در کشورهای اروپایی همزمان با بحران شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.

آگهی

کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه شرکت آمریکایی آمازون را متهم کرد که با نقض مقررات اتحادیه اروپا در زمینه رقابت اقتصادی از داده‌های خرده فروش‌هایی که از پایگاه اینترنتی این شرکت استفاده می‌کنند، سوء استفاده کرده است.

مقامات اتحادیه اروپا همچنین اعلام کردند که تحقیق درباره نقض مقررات مبارزه با انحصارگرایی اقتصادی از سوی شرکت آمازون را آغاز کرده‌اند. شرکت آمازون مظنون به برخورد تبعیض آمیز با خرده فروش‌هاست. به گفته بروکسل شرکت آمازون مظنون به اعمال تبعیض به سود خود یا آن دسته از خرده فروش‌هایی است که از خدمات این شرکت برای تحویل اجناس به مشتریان استفاده می‌کنند.

کمیسیون اروپا همچنین اعلام کرد که شرکت آمازون را از نتیجه بررسی‌های اولیه خود مبنی بر نقض مقررات اتحادیه اروپا در زمینه مقابله با انحصارگرایی اقتصادی مطلع کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت آمازون بسیاری از کالاها را از طرف خودش به مشتریان عرضه می‌کند اما به خرده فروش‌ها هم اجازه می‌دهد تا با استفاده از پایگاه اینترنتی این شرکت کالاهای خود را به فروش برسانند. مارگارت وستاگر، کمیسر رقابت اقتصادی اتحادیه اروپا گفت: «داده‌های مرتبط با دیگر فروشندگان نباید هنگامی که آمازون رقیب آنها است به سود آمازون مورد استفاده قرار گیرد. شرایط رقابت در پایگاه آمازون نیز باید منصفانه باشد.»

AP Photo
مارگارت وستاگر، کمسیر رقابت اقتصادی اتحادیه اروپاAP Photo

کمیسیون اروپا در حالی آمازون را به نقض مقررات این اتحادیه در زمینه رقابت اقتصادی متهم می‌کند که انتقادها از غول فروش اینترنتی کالاها در کشورهای اروپایی همزمان با بحران شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است. در حالی که بسیاری از خرده فروش‌ها و فروشگاه‌ها به دلیل محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» مجبور به تعطیلی یا کاهش فعالیت‌های خود شده‌اند، شرکت آمازون سود زیادی کسب کرده است.

بسیاری از مشتریان در کشورهای اروپایی این روزها خریدهای خود را به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا اینترنتی انجام می‌دهند. امری که بنا به اعلام آمازون باعث شده است سود این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی سه برابر شود.

کمیسیون اروپا قرار است ماه آینده طرح خود برای ساماندهی و تعیین چهارچوب فعالیت پایگاه‌های اینترنتی به ویژه خرید و فروش آنلاین را اعلام کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنایه آمازون به ادعای مالیاتی جو بایدن: «سناتور بی‌خبر از قانون»

کرونا، دشمن اقتصاد و در کمال شگفتی بهترین دوستِ جف بزوس مالک آمازون

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد