پارلمان اروپا مرکز غربالگری کرونا شد؛ انجام آزمایش به صرف یک وعده غذای گرم

پارلمان اروپا مرکز غربالگری کرونا شد؛ انجام آزمایش به صرف یک وعده غذای گرم
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این روزها جای نمایندگان کت و شلوار پوش را این روزها پزشکان و پرستاران سفیدپوش و ماسک زده گرفته‌اند تا ساختمان پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه با ظرفیت انجام روزانه ۲ هزار آزمایش به مرکز غربالگری ویروس کرونا بدل شود.

آگهی

این روزها جای نمایندگان کت و شلوار پوش را پزشکان و پرستاران سفیدپوش و ماسک زده گرفته‌اند تا ساختمان پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه با ظرفیت انجام روزانه ۲ هزار آزمایش به مرکز غربالگری ویروس کرونا بدل شود.

دیوید ساسولی، رئیس ایتالیایی پارلمان اروپا، اوایل ماه آوریل گذشته پیشنهاد کرد که با تعطیلی جلسات ماهانه پارلمان، ساختمان بزرگ استراسبورگ در اختیار برنامه مبارزه با شیوع ویروس کرونا گذاشته شود. با اجرایی شدن این پیشنهاد، ساختمان پارلمان اروپا از روز دوشنبه(۱۱ مه) و در نخستین روز تجربه کاربری جدید خود، شاهد انجام ۱۵ آزمایش تشخیص ویروس کرونا بود.

مراجعه کنندگان اغلب یا به توصیه پزشکان عمومی و بر اساس مشاهده علائم مشکوک به بیماری کووید-۱۹ و یا به دلیل این که طی هفته گذشته حداقل ۱۵ دقیقه با افراد مبتلا به ویروس کرونا و یا ناقل آن بدون رعایت هرگونه فاصله ایمنی و پوشش محافظتی در تماس بوده‌اند، به این مرکز معرفی می‌شوند.

افراد با دردست داشتن توصیه‌نامه پزشک و تعیین قرار قبلی از پای پرچم‌های ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا می‌گذرند و اجازه ورود به ساختمان پارلمان را پیدا می‌کنند. سپس ظرف چند دقیقه آزمایش می‌دهند و می‌روند. نتیجه آزمایش آنها ظرف ۲۴ ساعت برای پزشک عمومی آنها ارسال می‌شود.

اما اگر مراجعه کننده‌ای دارای علائم عمومی بیماری کووید-۱۹ از جمله تب و سرفه باشد از همان آغاز از سایرین جدا می‌شود و پس از انجام آزمایش در اختیار پزشکان متخصص و بخش مراقبت‌های ویژه قرار می‌گیرد.

پارلمان اروپا همچنین آشپزخانه خود را نیز برای تهیه روزانه ۵۰۰ وعده غذای گرم و پذیرایی از مراجعه کنندگان نیازمند فعال کرده است. همچنین افراد می توانند در صورت لزوم از خودروهای سواری و ون‌های مخصوص حمل نمایندگان برای بازگشت به منزل یا مراجعه به مراکز درمانی استفاده کنند.

ساختمان پارلمان اروپا در استراسبورگ تا پایان ماه ژوئیه همچنان به عنوان مرکز غربالگری کرونا فعال خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود نخستین جلسه نمایندگان اروپا در ماه سپتامبر آینده برگزار شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه آلمان: اروپا برای مقابله با ویروس کرونا آمادگی لازم را نداشت

حمله به نوه دیکتاتور سابق ایتالیا؛ السساندرا موسولینی: پیام‌های همبستگی زیادی دریافت کردم

تراکتورها و کشاورزان خشمگین در مقابل پارلمان اروپا تجمع کردند