Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نگرانی از شیوع کرونا در کاخ سفید؛ کارکنان بخش اداری باید از ماسک استفاده کنند

نگرانی از شیوع کرونا در کاخ سفید؛ کارکنان بخش اداری باید از ماسک استفاده کنند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ۷۳ ساله آمریکا پیش از این گفته بود که از ماسک استفاده نخواهد کرد. او تاکید کرده بود که نمی تواند تصور کند که هنگام دیدار با «روسای جمهور، نخست وزیران، پادشاهان، ملکه ها و دیکتاتورها» از ماسک استفاده کند.

آگهی

مقامات آمریکا اعلام کردند که از کارکنان بخش اداری کاخ سفید خواسته شده است تا هنگام حضور در محل کار به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا از ماسک استفاده کنند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا پیش از این به شهروندان توصیه کرده بود که هنگام حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند. این مرکز که وابسته به دولت فدرال ایالات متحده است همچنین به افرادی که با یک بیمار مبتلا به «کووید ۱۹» در تماس بوده اند توصیه کرده است تا به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و مایک پنس، معاونش تاکنون به دفعات از استفاده از ماسک سر باز زده اند. آنها همچنین با وجود تماس با افرادی که نتیجه تست کرونای آنها مثبت بوده است، به قرنطینه ۱۴ روزه تن نداده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP
استفاده از ماسک در کاخ سفیدAP

رئیس جمهوری ایالات متحده هفته گذشته به هنگام بازدید از یک مرکز تولید ماسک «ان ۹۵» (N95) در ایالت آریزونا از استفاده از ماسک خودداری کرد. مایک پنس هم پس از آنکه نتیجه تست کرونای سخنگوی او مثبت اعلام شد حاضر به قرنطینه ۱۴ روزه خود نشد. این در حالی است که معاون رئیس جمهوری آمریکا با سخنگوی خود در تماس نزدیک بوده است.

دونالد ترامپ روز دوشنبه در نشستی خبری در کاخ سفید ضمن رد نگرانی ها از احتمال شیوع نوع جدید ویروس کرونا در کاخ سفید از احتمال کاهش تماس های خود با مایک پنس سخن گفت.

رئیس جمهوری ۷۳ ساله آمریکا پیش از این گفته بود که از ماسک استفاده نخواهد کرد. او تاکید کرده بود که نمی تواند تصور کند که هنگام دیدار با «روسای جمهور، نخست وزیران، پادشاهان، ملکه ها و دیکتاتورها» از ماسک استفاده کند. این در حالی است که ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در صفحه توئیتر خود ویدئویی در تشویق شهروندان به استفاده از ماسک برای مقابله با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» منتشر کرده است.

بخش اداری کاخ سفید که اتاق کار بیضی شکل رئیس جمهوری آمریکا نیز در آن قرار دارد برخلاف تصور رایج چندان بزرگ نیست. به همین دلیل رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی در آن با توجه به تعداد کارکنان چندان ساده نخواهد بود.

شیوع ویروس جدید کرونا در آمریکا تاکنون جان بیش از ۸۰ هزار نفر را گرفته است. نتیجه تست کرونای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیز تاکنون در این کشور مثبت بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در کاخ سفید؛ مدیر مطبوعاتی معاون ترامپ به کووید-۱۹ مبتلا شد

مایک پنس در پاسخ به انتقادها برای نپوشیدن ماسک: کرونا ندارم

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است