کرونا در کاخ سفید؛ مدیر مطبوعاتی معاون ترامپ به کووید-۱۹ مبتلا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کیتی میلر، یکی از افراد نزدیک به معاون رئیس جمهوری آمریکا
کیتی میلر، یکی از افراد نزدیک به معاون رئیس جمهوری آمریکا   -   کپی رایت  AP

تست کرونای کیتی میلر، مدیر مطبوعاتی مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مثبت اعلام شد.

کیتی میلر همسر استفان میلر مشاور ارشد سیاستگذاری رئیس جمهوری آمریکا است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد یک روز پیش از این نیز گفته شد که یکی از کارکنان تیم دونالد ترامپ به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است.

خبر ابتلای مدیر مطبوعاتی پنس به ویروس کرونا پس از آن اعلام شد که پرواز روز جمعه ۸ مه (۱۹ اردیبهشت) معاون رئیس جمهوری آمریکا به اوهایو تاخیری یک ساعته داشت و چند نفر از هواپیما پیاده شدند که ظن آن می‌رود که در تماس با خانم میلر بوده‌اند.

کاخ سفید مدتی است به‌طور روزانه از دونالد ترامپ و مایک پنس تست ویروس کرونا می‌گیرد.

کیتی میلر نیز پس از مثبت اعلام شدن تست کرونایش در توییتی نوشت که حالش خوب است و ابراز امیدواری کرد که به سر کار خود برگردد.

خانم میلر پنجشنبه گذشته در یک مراسم دعا در فضای باز به میزبانی ترامپ و با حضور ده‌ها نفر از جمله همسر ترامپ و همسر پنس و بسیاری از کارمندان ارشد حضور داشت. 

کاخ سفید روز پنجشنبه گذشته نیز اعلام کرده بود که یکی از نیروهای خدماتی در ارتباط با رئیس جمهوری آمریکا به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است. 

همزمان سایت شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز اعلام کرد که دستیار شخصی ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری آمریکا به کرونا مبتلا شده است.

طبق نوشته سی‌ان‌ان، این فرد که با ایوانکا ترامپ کار می‌کند در چند هفته اخیر با وی در ارتباط نبوده و دورکاری می‌کرده است.

بر اساس این گزارش تست کرونای ایوانکا ترامپ و همسرس جرد کوشنر که روز جمعه انجام شد، منفی است. 

دانشگاه جانز هاپکینز در آخرین به روز رسانی گفته است که هزار و ۶۳۵ نفر دیگر در آمریکا در اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان باخته‌اند و شمار قربانیان به ۷۷ هزار و ۱۸۰ نفر افزایش یافته است. تعداد مبتلایان هم به مرز یک میلیون و ۲۸۴ هزار نفر رسیده است.