روحانی وزیر صمت را برکنار کرد

روحانی وزیر صمت را برکنار کرد
Copyright خبرگزاری مهر
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسن روحانی طی حکمی وزیر صنعت، معدن و تجارت را از کار برکنار و به جای او حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

آگهی

حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت در حکمی رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت را از سمت خود برکنار و به جای او حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

افزایش ناگهانی و بی‌سابقه قیمت خودرو در بازارهای ایران طی روزهای اخیر موجب انتقادهای زیادی علیه دولت شده بود.

آقای روحانی در حکم انتصاب سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از وی خواسته است تا برای مدیریت قیمت خودرو اقداماتی انجام دهد. 

: «با عنایت به سوابق مدیریتی ارزشمند شما، انتظار می‌رود ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل با تمام دستگاه‌های مربوطه، تمام توان و وقت خود را صرف بهره‌گیری از مجموعه همکاران و آرای صاب‌نظران نسبت به مدیریت بازار، تامین کالاهای اساسی و همچنین سازماندهی قدیمت خودرو و کمک به صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار نمایید.»

پس از بالاگرفتن انتقادات از افزایش ناگهانی قیمت خودرو در ایران، وزیر صمت روز گذشته شنبه ۲۱ اردیبهشت به شورای رقابت، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار اخطار داده بود که طی ۲۴ ساعت در اقدامی مشترک وضعیت بازار خودرو را سازماندهی کنند.

آقای رحمانی از ۵ آبان ۱۳۹۷ و بعد از کنار رفتن محمد شریعتمداری از این وزارتخانه به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران معرفی شده بود. آقای شریعتمداری بعد از آنکه ماجرای استیضاحش در مجلس جدی‌ شد از حضور در جلسه استیضاح خودداری کرد و از سمت خود استعفا داد. رئيس جمهوری ایران در ادامه اقای شریعتمداری را از وزارت صمت به وزارت کار و رفاه اجتماعی منتقل کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا پراید متوقف می شود؟

بازار خودرو ایران از پراید ۶۰ میلیونی تا مرسدس چند میلیاردی

«صادرات نفت ایران در دوازده ماه گذشته به بیش از ۳۵ میلیارد دلار رسید»