Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دولت ایران مجوز نخستین پرواز روتین خارجی به اروپا را صادر کرد

 دولت ایران مجوز نخستین پرواز روتین خارجی به اروپا را صادر کرد
Copyright flickr
Copyright flickr
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پروازهای هما به آمستردام راس ساعت ۸.۴۵ صبح پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود و مسافران ترانزیت که دارای بلیط تایید شده برای مسیر دوم باشند نیز می‌توانند از این پرواز استفاده کنند.

آگهی

بر اساس اعلام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران،‌ پروازهای تهران به آمستردام از روز پنج‌شنبه این هفته دوباره راه اندازی می‌شود.

رسانه‌های ایران به نقل از ایران ایر اعلام کرده‌اند که در پی کسب مجوزهای لازم، پرواز‌های هفتگی این شرکت از مبدا تهران به مقصد فرودگاه آمستردام و بالعکس بار دیگر پس از محدودیت‌‌های اعمال شده بواسطه بحران کرونا برقرار می‌شود.

گفته می‌شود که وزارت بهداشت ایران و سازمان هواپیمایی کشوری به شرط رعایت کامل پروتکل‌‌های بهداشتی، با برقراری مجدد این خط پروازی موافقت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، شهروندان هلند و دارندگان کارت اقامت و ویزای بلند مدت برای سفر به این کشور اجازه خواهند داشت که از پرواز یاد شده استفاده کنند.

به گزارش شرکت هواپیمایی هما همچنین شهروندان اتحادیه اروپا،‌ بریتانیا و سوئیس،‌ دیپلمات‌ها، اعضای سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های بشر دوستانه و پرسنل نظامی، دیپلمات‌هایی که از وزارت امور خارجه ایران نامه‌ای مبنی بر آغاز فعالیت در کشور هلند داشته باشند، کادر بهداشت و درمان، پرسنل بخش حمل و نقل کالا و کارگران مرزی، افرادی که به دلایل غیرمترقبه خانوادگی نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات دلایل خود را ارائه کنند و آن دسته از مسافران که مستندات لازم برای اثبات فوریت یا ماهیت بشردوستانه سفر خود را داشته باشند،‌ می توانند با پرواز تهران - آمستردام راهی هلند شوند.

پروازهای هما به آمستردام راس ساعت ۸.۴۵ صبح پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود و مسافران ترانزیت که دارای بلیط تایید شده برای مسیر دوم باشند نیز می توانند از این پرواز استفاده کنند.

دولت ایران پیش‌تر با شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در داخل و خارج کشور، کلیه پرواز‌های خارجی را متوقف کرده بود.

با این حال منابع هواپیمایی در ایران طی هفته‌های اخیر از انجام تعدادی پرواز به صورت محدود به لندن و فرانکفورت نیز خبر داده بودند. این در حالیست که پیش‌تر نیز پروازهایی ویژه به چند کشور از جمله ترکیه،‌ امارات،‌ ایتالیا، اسپانیا و هند برای بازگرداندن دانشجویان و شهروندان ایرانی مقیم این کشورها برقرار شده بود.

گفتنی است بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در جهان در پی تبعات سنگین ناشی از بحران شیوع کرونا درآستانه ورشکستگی قرار گرفته و برخی نیز برای بقا به کمک‌های ویژه دولتی محتاج شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راه‌اندازی پرواز تهران-منچستر؛ پروازهای هما به پاریس در مدت قرنطینه لغو نشد

آغاز رقابت برای جذب گردشگر؛ سفر به ایتالیا با پرواز نصف قیمت و تخفیف هتل

خروج شرکت‌های فرانسوی و هلندی؛ ایران توسعه فرودگاه امام را بر پایه تهاتر نفت به چینی‌ها واگذار کرد