آغاز رقابت برای جذب گردشگر؛ سفر به ایتالیا با پرواز نصف قیمت و تخفیف هتل

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آغاز رقابت برای جذب گردشگر؛ سفر به ایتالیا با پرواز نصف قیمت و تخفیف هتل
Copyright  AP

مسئولان محلی جزیره سیسیل واقع در جنوب ایتالیا اعلام کردند که پس از گشایش مرزهای این کشور با فروکش کردن شیوع ویروس کرونا سیاست پرداخت نیمی از هزینه بلیت پرواز گردشگران به همراه یک شب اقامت مجانی را به عنوان مشوقی برای جذب بیشتر گردشگران خارجی به اجرا خواهند گذاشت.

مقا‌م‌های اجرایی سیسیل با هدف جبران زیان صنعت گردشگری این جزیره طی قرنطینه دو ماه گذشته، بودجه‌ای ۵۰ میلیون یورویی به این صنعت اختصاص داده است. بر پایه مشوق‌های طراحی شده بر اساس این بودجه، اگر گردشگری حداقل ۳ شب در یکی از هتل‌ها یا اقامتگاه‌های این جزیره سکونت داشته باشد، هزینه یک شب از اقامت او دریافت نمی‌شود و ۵۰ درصد پول بلیت هواپیمای او نیز عودت داده می‌شود.

افزون بر این برای بازدید گردشگران از جاذبه‌های این جزیره همچون موزه‌ها، اماکن فرهنگی و آثار باستانی نیز تخفیف‌هایی درنظر گرفته شده است.

سیسیل، بزرگ ترین جزیره دریای مدیترانه، در جنوب ایتالیا واقع شده و به دلیل دارا بودن جاذبه‌های متعدد طبیعی و آثار تاریخی سالانه مقصد بسیاری از گردشگران است. مرکز این جزیره شهر تاریخی پالرموست.

بسته شدن مرز بسیاری از کشورها و اجرای سیاست قرنطینه عمومی توسط دولت‌ها موجب شده تا صنعت گردشگری در صف نخست صنایعی قرار داشته باشد که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده است. افزون بر این ادامه رکود اقتصادی و افزایش بیکاری در جهان موجب شده تا فعالان این صنعت برای جبران زیان و ادامه بقاء خود دست به کار تدوین مشوق‌های جذاب برای گردشگران شوند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید