بنکسی با نقاشی یک «ابرپرستار» بار دیگر از پرستاران حمایت کرد

Virus Outbreak Britain
Virus Outbreak Britain Copyright Andrew Matthews/AP
Copyright Andrew Matthews/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نقاش معروف اما ناشناخته بریتانیایی با به تصویر کشیدن یک ابرپرستار حمایت خود را از کسانی که در مقابل ویروس کرونا ایستاده‌اند و جان بیماران را نجات می‌دهند اعلام کرد.

آگهی

هنرمند خیابانی بریتانیایی اثر جدیدی از یک ابرپرستار به تصویر کشیده و آن‌را برای بیمارستانی در ساوتهمپتون ارسال کرده است.

بنکسی هنرمند بریتانیایی در این اثر موسم به  «تغییر دهنده بازی» پسره بچه‌ای را به تصویر کشیده که با عروسکی بازی می‌کند. عروسکی که در دستان این کودک دیده می‌شود که یک پرستار است و جای پرسوناژهایی همچون بتمن و اسپایدرمن  را در عروسک های مجموعه «سوپر هیرو» یا همان ابرقهرمان گرفته است.

در این تصویر عروسک پرستار در حال پرواز است و کلاه و ماسک به صورت دارد و نماد صلیب سرخ روی لباس پرستاری او دیده می‌شود.

این هنرمند ناشناس که کسی از هویت واقعی او مطلع نیست و تنها با نام مستعار بنکسی شناخته می‌شود همراه با این نقاشی یادداشتی گذاشته که در آن خطاب به پرستاران می‌نویسد: «بابت تمام زحماتی که می‌کشید از شما سپاسگزارم. امیدوارم این مکان کمی بیشتر روشن شود، حتی اگر این رنگ تنها سیاه و سفید باشد.»

مدیر بیمارستانی که بنکسی نقاشی خود را برای آنها فرستاده در این خصوص می‌گوید: «این واقعیت که بنکسی ما را برای این کار ارزشمند خود انتخاب کرده باعث افتخار ماست و بدون شک موجب تقویت روحیه تمام کسانی خواهد شد که در این بیمارستان کار می‌کند.»

بیمارستان NHS در ساوتهمپتون بریتانیا یکی از مراکز درمان بیماران مبتلا به کرونا است. این دومین اثر این هنرمند شناخته شده است که در خصوص شیوع بیماری کووید ۱۹ کار شده است.

مسئولان بیمارستان قصد دارند این اثر هنری را در یک حراجی به فروش برسانند و تمام عواید آن‌را صرف امور خیریه کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با حل شدن راز پرتره گم‌شده، دو معشوق پس از قرن‌ها به هم رسیدند

شامپازه‌های بنکسی ۱۲ میلیون دلار به فروش رسید

افشاگری مشاور نخست‌وزیر سابق بریتانیا: جانسون برای مدیریت بحران کرونا به دنبال سشوار و گربه مرده بود