Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قتل میترا استاد؛ نجفی چندین میلیارد تومان پرداخته است تا رضایت بگیرد

قتل میترا استاد؛ نجفی چندین میلیارد تومان پرداخته است تا رضایت بگیرد
Copyright میزان
Copyright میزان
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده دادستان در سومین دور دادگاه محمد علی نجفی گفت: نجفی مرتکب قتل زنی بی دفاع شده و بعد چندین میلیارد تومان برای کسب رضایت از خانواده میترا استاد پرداخت کرده است.

آگهی

سومین دور دادگاه رسیدگی به پرونده محمد علی نجفی، متهم به قتل میترا استاد همسر دومش، روز یکشنبه در حالی برگزار شد که نماینده دادستان گفت که نجفی مرتکب قتل زنی بی دفاع شده و بعد چندین میلیارد تومان برای کسب رضایت از خانواده میترا استاد پرداخت کرده است.

به گزارش روزنامه شرق، نماینده دادستان در این جلسه درخواست اشد مجازات برای محمد علی نجفی را خواستار شد و گفت نباید این شائبه ایجاد شود که هر کسی پول داشت می تواند همسر خود را بکشد.

شهردار سابق تهران در این جلسه از دادگاه به سوالات مجید متین راسخ، قاضی دادگاه پاسخ داد و تقریبا تمام جلسه به پرسش و پاسخ بین متهم و قاضی دادگاه گذشت.

محمد علی نجفی که ۷ خرداد ۱۳۹۸ با شلیک گلوله میترا استاد را به قتل رسانده است در دادگاه گفت که اتهام قتل عمد را نمی پذیرد.

نجفی در توضیح چگونگی قتل میترا استاد با اشاره به اینکه «در حالت بی تعادلی مرتکب قتل شدم» به دادگاه گفت:«ميترا به من فحش مي‌داد. او مي‌گفت خانواده‌ات را له مي‌کنم و مي‌خواست به خانواده‌ام آسيب وارد کند. روز حادثه بعد از اينکه اسلحه را مسلح کردم، وارد حمام شدم. ميترا در حمام بود. يک بالش روي اسلحه گرفته بودم، وقتي بالش را کنار زدم و ميترا اسلحه را ديد، دستش را روي شانه من گذاشت و اين‌طور بود که تير اول را شليک کردم و بعد هم تيرهاي بعدي شليک شد. ميترا ترسيده بود و به من مي‌گفت علي غلط کردم.»

شهردار سابق تهران همچنین گفت که بعد از کشته شدن میترا استاد، قصد خودکشی داشته است اما بعد به قم برای زیارت رفته و از خودکشی منصرف شده است. وی همچنین در دادگاه خطاب به قاضی گفت که «دوست داشتم قصاص شوم.»

محمد علی نجفی همچنین در پاسخ به این سوال که اختلاف شما و میترا استاد بر سر چه موضوع بود، گفت که بر سر مسائل بنیادی از جمله حجاب و مسائل اعتقادی و انتظارات مالی میترا استاد با وی اختلاف داشته‌ است.

متهم به قتل میترا استاد همچنین درباره ارتباط میترا با یک فرد امنیتی گفت که میترا در واتس‌آپ با این فرد امنیتی ارتباط داشته است و فایل های صوتی نجفی را برای وی می فرستاده است. نجفی همچنین خطاب به قاضی گفت که می تواند مشخصات این فرد امنیتی را بدهد و این فرد کاملا قابل شناسایی است.

بحث مهدروالدم بودم میترا استاد از ادعاهایی بود که در ابتدای فرایند رسیدگی به این پروند از سوی وکلای نجفی مطرح شده بود. نجفی در جلسه روز یکشنبه درباره این ادعا گفت: «ميترا بارها من را با خيانت تهديد کرده ‌بود. از روابطي صحبت کرده‌ بود اما من هرگز نديدم او به من خيانت کند؛ حتي اگر او مهدورالدم بود کشتن او کار من نبود که اجرا کنم. من اشتباهم را قبول دارم.»

نجفی همچنین گفت که در یکی از جلسات بازجویی از یک دیپلمات، «بازپرس آرام به من گفت اطمینان دارد که با او ارتباط داشته است.»

نجفی همچنین گفت که افرادی که در شرایط مشابه او هستند از آزادی به قید وثیقه بهره‌مند هستند اما دادگاه وثیقه او را قبول نمی کند. نجفی همچنین افزود که خواسته من این است که با پرونده من سیاسی برخورد نشود و پرونده کاملا قضایی رسیدگی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمد علی نجفی با بخشش اولیای دم میترا استاد از قصاص گریخت

محمدعلی نجفی به قصاص محکوم شد

نجفی در دادگاه: میترا استاد را «پرستو» و «مهدورالدم» نمی‌دانستم