شناسایی عامل حمله به دو افسر پلیس فرانسه؛ «راننده مهاجم وابسته به گروه داعش است»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شناسایی عامل حمله به دو افسر پلیس فرانسه؛ «راننده مهاجم وابسته به گروه داعش است»
Copyright  AP

دادستان ضد تروریسم فرانسه با انتشار صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: راننده‌ای که روز دوشنبه با ترتیب دادن تصادف خودروی خود با دو پلیس موتورسوار آنها را مجروح کرد، وابسته به گروه داعش است.

در این بیانیه آمده است، فرد مهاجم که ۲۹ سال سن دارد، در محل حادثه واقع در حومه شهر کلمبس واقع در شمال غربی پاریس، دستگیر شده و تحت بازداشت قرار دارد. همچنین دو افسر پلیس مجروح نیز به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا قرار دارند.

دادستان ضد تروریسم فرانسه در بیانیه خود تصریح کرده که در خودروی بی‌ام‌دبلیوی مشکی فرد مهاجم، نامه اعلام وفاداری او به گروه داعش به همراه یک عدد چاقو پیدا شده است.

در این بیانیه بدون ذکر نام فرد مهاجم، تاکید شده که او پیش از این توسط سرویس‌های اطلاعاتی به عنوان یک عنصر افراطی و عضو گروه داعش شناسایی نشده بوده است.

فرانسه در سال‌های اخیر با موجی از حملات اعضاء گروه داعش رو به رو بوده که در خونبارترین آنها بمب‌گذاری و تیراندازی وابستگان این گروه در تئاتر باتاکلان و محوطه اطراف آن در شهر پاریس موجب کشته شدن ۱۳۰ نفر در سال ۲۰۱۵ شد.

همچنین در سال ۲۰۱۶ یک عضو گروه داعش با کامیون خود وارد تجمع مردم در جشن سالروز فتح زندان باستیل در شهر نیس شد و جان ۸۶ تن را گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید