شیوع کرونا در ایران و جهان؛ آمار مبتلایان ایتالیا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شیوع کرونا در ایران و جهان؛ آمار مبتلایان ایتالیا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت
Copyright  AP

شمار قربانیان روزانه ویروس جدید کرونا در بسیاری از کشورها رو به کاهش است و دولت‌ها به‌دنبال کاهش محدودیت‌های تردد هستند.

برای مثال همزمان با کند شدن آهنگ رشد آمار جان‌باختگان کرونا در کانادا، زمزمه‌های برداشتن قرنطینه و از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی در انتاریو، پرجمعیت‌ترین استان این کشور آغاز شده است.

از سوی دیگر در برخی کشورهای اروپایی مانند یونان و همچنین اسپانیا، ایتالیا و فرانسه که جزو کانون‌های اصلی شیوع این ویروس در قاره سبز بودند نیز محدودیت‌ها به تدریج کاهش پیدا می‌کند.

هم‌اکنون بیش از ۳ میلیون نفر در سراسر جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و از این میان ویروس جدید کرونا جان بیش از ۲۱۰ هزار نفر را گرفته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ خورشیدی (۲۸ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) را در این مطلب پیگیری کنید.

28.04.2020
22:22

 سازمان ملل متحد: ویروس کرونا به احتمال خیلی زیاد در یمن شیوع دارد


دفتر سازمان ملل متحد در یمن هشدار داد که به احتمال خیلی زیاد ویروس کرونا در این کشور شیوع دارد وعدم کمک کافی، تلاش ها برای مبارزه با این ویروس مرگبار را در این کشور بسیار آسیب پذیر، ناکام خواهد گذاشت. حدود ۸۰ درصد جمعیت یمن و یا به عبارتی دیگر۲۴ میلیون نفر متکی به کمک های بیرونی هستند و ۱۰ میلیون نفر هم با قحطی دست به گریبانند.
28.04.2020
22:02

انتخابات ۲۰۲۰ رومانی ممکن است به تعویق افتد

انتخابات پارلمانی رومانی برای سال ۲۰۲۰ میلادی که قرار بود اواخر ماه نوامبر یا اوایل ماه دسامبر سال‌جاری برگزار شود ممکن است به تعویق افتد. کلائوس یوهانیس در توضیح این تصمیم خود گفت که برگزاری انتخابات به چگونگی مواجه دولت با شیوع ویروس کرونا بستگی خواهد داشت.

28.04.2020
20:37

تمام مردم لوکزامبورگ ظرف یک ماه تست کرونا می‌دهند

دولت لوکزامبورگ روز سه شنبه اعلام کرد بنا دارد ظرف یک ماه از تمام شهروندان این کشور تست کرونا بگیرد. کشور کوچک لوکزامبورگ بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و دولت این کشور می‌خواهد با حداقل روزی ۲۰ کرونا تمام موارد ابتلا را طی یک ماه شناسایی کند. تاکنون ۳ هزار و ۷۴۱ نفر در لوکزامبورگ به کووید ۱۹ مبتلا شده و ۸۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.
28.04.2020
19:59

آمار مبتلایان ایتالیا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت

آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در ایتالیا از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفت و با ثبت ۲ هزار و ۹۱ مورد جدید در شبانه روز گذشته به مجموع ۲۰۱ هزار و ۵۰۵ مورد رسید. به این ترتیب ایتالیا پس از اسپانیا، دومین کشور اروپایی است که بیش از ۲۰۰ هزار مورد مثبت کرونا در آن مشاهده شده است. شمار جان‌باختگان کرونا در این کشور نیز با مرگ ۳۰۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت اخیر به  رقم ۲۷ هزار و ۳۵۹ نفر رسید.
28.04.2020
19:43

یونان برای لغو تدریجی قرنطینه آماده می‌شود

کیریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان روز سه‌شنبه اعلام کرد با لغو تدریجی قرنطینه کرونایی در کشورش به زودی محدودیت‌های جابجایی شهروندان برداشته خواهد شد و تعداد بیشتری از فروشگاه‌ها مجاز به بازگشایی خواهند بود. به گفته نخست وزیر یونان روند لغو گام به گام قرنطینه در این کشور از ۴ مه (۱۵ اردیبهشت) آغاز خواهد شد. یونان از نظر مهار کرونا در میان کشورهای اروپایی تا حدود زیادی موفق بوده، اما اقتصاد این کشور از قرنطینه آسیب زیادی دیده است.
28.04.2020
17:29

قرنطینه و تعطیلی مشاغل در روسیه تمدید شد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دوره تعطیلی مشاغل و قرنطینه در این کشور را با هدف مهار انتشار ویروس کرونا تا ۱۱ ماه مه (۹ اردیبهشت) تمدید کرد.  تعطیلی مشاغل با حفظ دستمزد در روسیه اجرایی می‌شود. این محدودیت‌ها قرار بود تا پایان ماه آوریل لغو شود اما پوتین گفت که روسیه هنوز به پیک بیماری کووید۱۹ نرسیده است. وی به اعضای دولت دستور داد تا اقدام‌های جدیدی با هدف حمایت از اقتصاد و شهروندان اتخاذ شود و برنامه‌ها برای کاهش تدریجی محدودیت‌ها تا ۵ مه ارائه شوند.

بیشتر بخوانید: پوتین در پاسخ به پیشنهاد کمک ترامپ: خواهان هم‌یاری در دوره همه گیری ویروس هستیم

28.04.2020
17:08

یک سوم شهروندان یکی از استان‌های ایتالیا به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند

طبق یک گزارش جدید، بیش از یک سوم از شهروندان یکی از استان‌های ایتالیا در دو ماه گذشته به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند. مقام‌های استان برگامو در ناحیه لومباردی ایتالیا این ارزیابی را طبق تجزیه و تحلیل اپلیکیشن ردیابی کووید ۱۹ که اوایل این ماه منتشر شد، انجام داده‌اند. این اپلیکیشن به شهروندان اجازه می‌دهد تا وضعیت سلامتی خود را به سیستم وارد و به روز رسانی کنند. این طرح به مقام‌ها این توانایی را می‌دهد که بیماری را بهتر رصد کنند. 

28.04.2020
16:26

۱۲۵ نفر دیگر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شدند 

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت (صحت عامه) افغانستان از ثبت ۱۲۵ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور در ۲۴ گذشته خبر داد. تعداد افراد مبتلا به کووید ۱۹ در افغانستان با موارد جدید ابتلا به هزار و ۸۲۸ نفر افزایش یافته است. هرات با ۲۱ مورد ابتلای جدید در بین ولایت‌های افغانستان بیشترین مورد را در شبانه روز گذشته ثبت کرده است و بعد از آن کابل با ۱۵ مورد ابتلا قرار دارد. شمار جانباختگان کووید ۱۹ در افغانستان نیز بنا بر اعلام وزارت بهداشت این کشور به ۵۸ نفر افزایش یافته است. 

28.04.2020
12:16

دفتر آمار ملی بریتانیا: شمار جانباختگان کرونا در انگلیس و ولز ۵۴ درصد بیشتر از آمار دولتی است

طبق بررسی‌های دفتر آمار ملی بریتانیا، شمار جانباختگان ناشی از ویروس جدید کرونا در انگلیس و ولز تا تاریخ ۱۷ آوریل ۵۴ درصد بیشتر از آمار رسمی دولت بریتانیا است. 

طبق گزارش این موسسه، تا تاریخ ۱۷ آوریل ۲۲ هزار و ۳۵۱ نفر در انگلیس و ولز در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که آمار دولتی تعداد ۱۴ هزار و ۴۵۱ مورد فوتی در انگلیس و ولز را تا تاریخ ۱۷ آوریل نشان می‌دهد. 

 
 
28.04.2020
12:08

۷۱ نفر دیگر در ایران بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باختند

 

کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور جان باخته‌اند.  وی از شناسایی هزار و ۱۱۲ مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا نیز خبر داد و افزود: «شمار افراد مبتلا به این ویروس در ایران به ۹۲ هزار و ۵۸۴ نفر افزایش یافته است.» شمار جانباختگان کووید ۱۹ در ایران نیز به ۵ هزار و ۸۷۷ نفر رسیده است. 

بیشتر بخوانید: نتایج پژوهشی در دانشگاه آکسفورد: شیوع ویروس کرونا در ایران اوایل بهمن بوده است