دوچرخه‌سوار حرفه‌ای برای «روی فرم ماندن» پیک رستوران شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دوچرخه‌سوار حرفه‌ای برای «روی فرم ماندن» پیک رستوران شد
کپی رایت  Anadolu

اومبرتو مارنگو دوچرخه سوار ایتالیایی در دوران کرونا برای اینکه همچنان آمادگی فیزیکی خود را حفظ کند، به عنوان پیک در رستوران‌ فعالیت می‌کند.

این دوچرخه سوار ایتالیایی، با دوچرخه خود پیتزاها را از رستوران به دست مشتریان می‌رساند.

مارنگو که به همراه تیم کوچک وینی زابو در مسابقات دوچرخه‌سواری ژیرو ایتالیا حضور دارند باید منتظر باشند که اوضاع به حالت عادی برگردد تا بتوانند دوباره در مسابقات شرکت کنند. مسئولان مسابقات دوچرخه‌سواری ژیرو ایتالیا اعلام کردند برخلاف برنامه‌ریزی پیشین این تورنمنت از ۹ ماه مه آغاز نخواهد شد.

اما دور بودن از شرایط تمرین سبب شد تا ایده‌ای به ذهن این دوچرخه‌سوار ۲۷ ساله برسد. مارنگو می‌گوید به این فکر کردم که مردمی که بستنی یا پیتزا و ساندویچ می‌خواهند چگونه می‌توانند در این شرایط قرنطینه به آن دست یابند. این بود که با شهرداری شهر تورین تماس گرفتم و کارم را شروع کردم.

حالا این روزها مارنگو با کوله پشتی‌هایی پر از پیتزا و ساندویچ با دوچرخه‌اش در خیابان‌های شهر تورین بالا و پایین می‌رود تا به شهروندان غذا برساند.

AFP or licensorsMARCO BERTORELLO

مارنگو می‌گوید برای اینکه بدنش بیشتر روی فرم بماند ترجیح می‌دهد از آسانسور استفاده نکند و از پله بالا و پایین می‌رود. این دوچرخه سوار ایتالیایی می‌افزاید: «مشتریان از دیدنم با لباس مخصوص دوچرخه سواری متعجب می‌شوند. به ویژه وقتی می‌بینند به جای استفاده از آسانسور از پله‌ها بالا می‌روم تا غذا را به دست مشتریان برسانم.»

هنوز مشخص نیست مسابقات دوچرخه سواری ژیرو ایتالیا چه زمانی برگزار می‌شود. سرنوشتی مشابه با دو تورنمنت پرطرفدار در این رشته ورزشی که در کشورهای فرانسه (تور دو فرانس) و اسپانیا (ووئلتا) تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

دولت ایتالیا اعلام کرده است که از چهارم ماه مه قرار است محدودیت‌ها را در این کشور کاهش دهد. بعد از آن تاریخ مارنگو و دیگر هم‌تیمی‌هایش وارد دوران تمرینی سخت می‌شوند و احتمالا دیگر نیازی نخواهد بود که او به عنوان پیک برای رستوران‌ها فعالیت کند.

مارنگو می‌گوید: «یک بعد مثبت دیگر این کار برایم این است که بیشتر احساس مفید بودن می‌کنم.»

مارنگو روزانه ۳۰ ساندویچ یا پیتزا و غذا را به مشتریانش می‌رساند و به این ترتیب توانسته در دوران قرنطینه روزی ۷۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AFP or licensorsMARCO BERTORELLO

مارتینلی، پیک داروخانه

دووید مارتینلی نیز یکی دیگر ازورزشکارانی است که تصمیم گرفته شیوع کرونا در ایتالیا و وضعیت قرنطینه را با «مثبت‌اندیشی» بپذیرد. این دوچرخه‌سوار حرفه‌ای، اهل ایتالیا و عضو تیم آستاناست.

مارتینلی علاوه بر اینکه از دوچرخه‌سواری برای کمک به اهالی تحت قرنطینه و بیماران در شهر خودش استفاده می‌کند در عین حال خود را هم برای شرکت در مسابقات آماده نگه می‌دارد.

برای این کار، او به تحویل دارو از داروخانه‌ها به درب منازل می‌پردازد. مارتینلی معتقد است که هر چه تعداد مشتریان در داروخانه کم باشند، احتمال ابتلای آنها به ویروس کرونا نیز کمتر خواهد بود.

AP
دووید مارتینلیAPLuca Bruno