کرونا در آمریکا؛ خواندن نام پرستاران فوت شده مقابل کاخ سفید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کرونا در آمریکا؛ خواندن نام پرستاران فوت شده مقابل کاخ سفید
کپی رایت  National Nurses United via Storyful

اعضای بزرگترین اتحادیه پرستاران آمریکا روز سه‌شنبه ۲۱ آوریل در اعتراض به عملکرد دولت، مقابل کاخ سفید ایستادند و خواستار ارایه تجهیزات محافظت شخصی برای پرستارانی شدند که مشغول مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا هستند.

آنها همچنین نام تک تک پرستارانی که طی این روزها به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته بودند را با صدای بلند قرائت کردند.

اتحادیه ملی پرستاران آمریکا که این تجمع اعتراضی را برگزار کرده، از مقام‌های بهداشت و درمان آمریکا خواستار تامین امنیت شغلی و تجهیز لوازم مورد نیاز پرستاران و کادر درمان شده است.

آنها می‌گویند با وجود گذشت یک ماه از تحویل درخواست‌هایشان، هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نکرده‌اند.

National Nurses United via Storyful

این اتحادیه همچنین در بیانه‌ خود که مقابل کاخ سفید خوانده شد اعلام کرد: «پرستاران در فرایند مداوای بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیازمند ماسک ان‌۹۵ و تجهیزات بیشتر پزشکی و درمانی هستند. با ناکامی دولت ترامپ در محافظت از کادر بهداشت و درمان این کشور، این اتحادیه از کنگره آمریکا می‌خواهد تا در بسته قانونی آینده خود استانداردهای اضطراری کادر درمان را لحاظ کند.»

این اتحادیه همچنین از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تولید انبوه تجهیزات پزشکی مورد نیاز کادر درمانی و اجرای گسترده تست کرونا شد تا جلوی شیوع بیشتر این بیماری در ایالات متحده آمریکا گرفته شود.