Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ۵ هزار و آمریکا از ۱۰ هزار نفر گذشت

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ۵ هزار و آمریکا از ۱۰ هزار نفر گذشت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۶۹ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

آگهی

کشورهای اروپایی امیدوار هستند که کاهش آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این قاره طی روزهای آینده ادامه پیدا کند.

این در حالی است که مقامات آمریکا هشدار داده اند که این کشور «هفته ای بسیار دشوار» پیش رو دارد. برخی از مقامات ایالات متحده وضعیت فعلی را که به دنبال شیوع نوع جدید ویروس کرونا پدید آمده است با حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ مقایسه کرده اند.

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۷۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

شمار جان باختگان در قاره اروپا بر اثر ابتلا به این ویروس هم از ۵۰ هزار نفر بیشتر شده است.

آخرین اخبار و اطلاعات در مورد شیوع نوع جدید ویروس کرونا در کشورهای مختلف در روز دوشنبه ششم آوریل (۱۸ فروردین) را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا از ۱۰ هزار نفر عبور کرد

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا بر اساس پایگاه داده‌های دانشگاه جان هاپکینز از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کرد.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده در این پایگاه داده‌ که مرتب روزآمد می‌شود از ۳۴۷ هزار و سه مورد ابتلا به ویروس کرونا که به صورت رسمی در آمریکا به ثبت رسیده تاکنون ۱۰ هزار و ۳۳۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست داده‌‌‌اند.

بدین ترتیب قدرتمند‌ترین کشور جهان هم اکنون پس از ایتالیا و اسپانیا، جایگاه سوم را از حیث شمار جان باختگان ناشی از ویروس کرونا به خود اختصاص داده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در حالی به صورت روزانه افزایش می یابد که این بحران هنوز به محله پیک یا اوج خود در ایالات متحده نرسیده و بر اساس تخمین‌ مقامات رسمی این کشور انتظار می‌رود بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار شهروند آمریکایی بر اثر این بحران جان خود را از دست بدهند.

آمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا به روند صعودی بازگشت

شمار قربانیان ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایتالیا روز دوشنبه باردیگر روندی صعودی به خود گرفت. بر اساس تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی طی بیست و چهار ساعت گذشته ۶۳۶ نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باختند.

آمار قربانیان در ایتالیا در حالی باردیگر به روند صعودی هفته‌های گذشته بازگشته که شار جان باختگان ویروس کرونا طی دور روز گذشته در این کشور سیری نزولی را طی کرده بود.

با احتساب آمار جدید شمار قربانیان کرونا در ایتالیا تا شامگاه روز دوشنبه ششم آوریل به ۱۶ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. ایتالیا که اینک به کانون اصلی شیوع و انتشار بیماری کووید ۱۹ تبدیل شده و بیش از هر کشور دیگری تحت تاثیر این بحران قرار گرفته بیش از ۱۳۲ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا طی روزهای شنبه و یکشنبه پس از ثبت ۷۶۶ مورد مرگ در روز جمعه سیری نزولی را آغاز کرده و مردم این کشور را اندکی به پایان یافتن بحران امیدوار کرده بود.

Associated PressAndrew Medichini

توصیه‌های جدید فیفا: مصالحه بر سر حقوق و تمدید قراردادها

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا خواستار مصالحه میان بازیکنان و باشگاه‌ها بر سر دستمزد جهت کاستن از تبعات ناشی از بحران کرونا شد. فیفا همچنین از باشگاه‌ها فوتبال خواست قرارداد بازیکنان را از مهلت تعیین شده در ۳۰ ژوئن به بعد نیز تمدید کند تا بتوان راه کاری را برای پایان دادن به رقابت‌های فصل پیدا کرد. فیفا که با اتخاذ مجموعه تدابیری هماهنگ با کنفدراسیون‌ها خود را در شرایط کنونی انعطاف پذیر نشان داده همچنین امکان به تعویق افتادن پنجره نقل و انتقالات تابستانی تا زمانی که رقابت‌های فصل جاری به اتمام نرسیده را نیز مطرح کرده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ۵ هزار نفر گذشت

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی در بریتانیا تعداد قربانیان بیماری کووید۱۹ در این کشور از مرز ۵ هزار نفر عبور کرده است. به گزارش منابع پزشکی و بهداشتی در بریتانیا با ثبت ۴۳۹ مورد مرگ جدید ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته، شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ به ۵ هزار و ۳۷۳ نفر افزایش یافته است. بر این اساس تا عصر روز دوشنبه ششم آوریل بیش از ۵۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا به ثبت رسیده که یکی ازاین موارد به ابتلای بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور مربوط می شود.

آگهی

وزارت بهداشت ایران: ۱۳۶ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت جان باختند

وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۶ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را در این کشور از دست داده اند. بنا به اعلام کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران ابتلای ۲۲۷۴ به این ویروس نیز طی ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده است. به این ترتیب شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۶۰۵۰۰ نفر رسید.

تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به این بیماری در ایران به ۳۷۳۹ نفر رسیده است. این در حالی است که حال ۲۴۲۳۶ نفر از مبتلایان به ویروس جدید کرونا بهبود یافته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

کورسوی امید در اسپانیا، فرانسه و ایتالیا؛ کاهش ناچیز اما نویدبخش آمار روزانه مبتلایان و جان‌باختگان

مقامات اسپانیا روز دوشنبه در حالی برای چهارمین روز متوالی از کاهش شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر دادند که آمارها نشان می دهد تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان ها و در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند رو به کاهش است.

آگهی

بنا به اعلام مسئولان اسپانیایی ۶۳۷ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست دادند. به این ترتیب تاکنون ۱۳۰۵۵ نفر در این کشور به دلیل شیوع کرونا جان باخته اند.

مقامات اسپانیا اعلام کرده اند که به طور «جدی» در حال بررسی اجباری شدن استفاده از ماسک در خارج از منازل هستند.

از سوی دیگر شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در فرانسه روز یکشنبه ۳۵۷ نفر بود. این رقم کمترین میزان مرگ و میر روزانه در فرانسه طی یک هفته اخیر بود. با این حال مقامات فرانسوی به شهروندان هشدار داده اند که آمارهای امیدوارکننده نباید منجر به عدم اجرای مقررات قرنطینه سراسری در این کشور شود.

با در نظر گرفتن آمار روز یکشنبه تاکنون ۸۰۷۸ نفر در فرانسه بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان باخته اند.

آگهی

دولت فرانسه از روز ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) قرنطینه سراسری در این کشور را برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا به اجرا گذاشته است. هوای آفتابی و بهاری در اکثر مناطق فرانسه طی روزهای گذشته باعث شده است تعداد افرادی که از خانه های خود خارج می شوند افزایش یابد.

سیلویو بروسافرو، ٰرئیس انستیتوی عالی سلامت در ایتالیا نیز اعلام کرد که شیب منحنی آمار روزانه مبتلایان و جان باختگان «رو به پائین» است. با این حال روبرتو اسپارانزا، وزیر بهداشت ایتالیا هشدار داده است که این کشور همچنان «ماه های دشواری» پیش رو دارد. تاکنون نزدیک به ۱۶ هزار بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را در ایتالیا از دست داده اند.

این در حالیست که شامگاه دوشنبه شمار قربانیان ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایتالیا باردیگر روندی صعودی به خود گرفت. بر اساس تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی طی بیست و چهار ساعت گذشته ۶۳۶ نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باختند.

کرونا در ژاپن؛ کمبود تجهیزات پزشکی و آمار بالای ابتلا در میان کارکنان بخش بهداشت و درمان

دولت ژاپن در حالی قصد دارد در این کشور به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا وضعیت اضطراری اعلام کند که کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور از کمبود تجهیزات پزشکی در برابر موج هجوم بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» به بیمارستان ها سخن می گویند.

آگهی

تنها در یکی از بیمارستان های بزرگ شهر توکیو تاکنون ۴۴ نفر از پزشکان، پرستارها و دیگر کارکنان بخش بهداشت و درمان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند.

فرمانداری توکیو اعلام کرده است که ۹۵۱ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا در بیمارستان ها بستری شده اند. این در حالی است که بنا به آمار رسمی تعداد تختخواب هایی که در بیمارستان های پایتخت ژاپن به بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» اختصاص داده شده هزار تختخواب است. این ارقام به این معنا است که بیمارستان های توکیو به زودی دیگر امکان پذیرش بیماران جدیدی را که از علائم ابتلا به کرونا رنج می برند نخواهند داشت.

بنا به آمار رسمی تاکنون ۳۶۵۴ نفر در ژاپن به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد ۸۵ نفر جان خود را از دست داده اند.

وضعیت اضطراری در رومانی ۳۰ روز تمدید می‌شود

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی روز دوشنبه اعلام کرد که دوره وضعیت اضطراری در این کشور ۳۰ روز دیگر تمدید می شود. وضعیت اضطراری در رومانی به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا قرار بود هفته آینده پایان یابد. رئیس جمهوری رومانی درباره تمدید وضعیت اضطراری گفت: «باید بار دیگر این کار [تمدید دوره وضعیت اضطراری] را انجام دهیم. این امری لازم است. مردم باید درک کنند که بدون این تدابیر نمی توان جلوی [شیوع] ویروس را گرفت.» تاکنون ۴۰۵۷ نفر در رومانی به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۵۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

آگهی
AP
خیابان‌های بخارست، پایتخت رومانی ضدعفونی می‌شودAP

عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند به دلیل نقض مقررات قرنطینه از سمتش کناره‌گیری کرد

کاترین کالدروود، عالی ترین مقام پزشکی در اسکاتلند به دلیل نقض مقرراتی که خود او برای اجرای قرنطینه وضع کرده بود مجبور به استعفاء شد. او دو هفته پیاپی بدون رعایت مقررات اجرای قرنطینه به همراه خانواده اش محل قرنطینه خود را تغییر داده بود. کاترین کالدروود که پیش از این به دلیل تغییر محل قرنطینه خود عذرخواهی کرده بود روز یکشنبه اعلام کرد که ادامه فعالیتش می تواند توجه ها را از مقابله با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» منحرف کند و به همین دلیل از سمت خود کناره گیری می کند.

ویکی‌پدیا
کاترین کالدروودویکی‌پدیا

شمار قربانیان در بلژیک به ۱۶۳۲ نفر رسید

مقامات بلژیک روز دوشنبه اعلام کردند که با مرگ ۱۸۵ بیمار دیگر تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور اروپایی به ۱۶۳۲ نفر رسیده است. به گفته مسئولان بلژیکی تاکنون ۲۰۸۱۴ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

AP

محدودیت‌های وضع شده در اتریش کاهش می‌یابد

دولت اتریش اعلام کرد که در نظر دارد پس از عید پاک محدودیت های وضع شده در این کشور به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا را کاهش دهد. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش روز دوشنبه گفت که هدف دولت این کشور لغو مرحله به مرحله محدودیت ها است. دولت اتریش از روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) قرنطینه سراسری در این کشور را به اجرا گذاشته است. فروشگاه ها و مغازه های «غیر ضروری» نیز از همان تاریخ تعطیل شدند.

فرانسه «بدترین رکود اقتصادی» از جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد

برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه روز دوشنبه در جلسه کمیسیون امور اقتصادی مجلس سنای این کشور اعلام کرد که فرانسه در سال ۲۰۲۰ «بدترین رکود اقتصادی» از سال زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد. فعالیت بسیاری از بخش های اقتصاد فرانسه از جمله گردشگری و ساخت و ساز به دلیل اجرای قرنطینه سراسری در این کشور متوقف شده است.

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمایشی که با آن پزشکان پذیرش یا پس زدن عضو پیوندی در بدن بیمار را پیش‌بینی می‌کنند

آیا مصرف یک ته‌استکان روغن زیتون از خماری بعد از نوشیدن الکل جلوگیری می‌کند؟

اوزمپیک؛ آیا داروهای پرطرفدار لاغری در بلندمدت عوارض منفی دارند؟