Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرونا و حیوانات؛ ببر باغ وحش نیویورک هم پس از گربه‌ای در بلژیک «کووید ۱۹» گرفت

کرونا و حیوانات؛ ببر باغ وحش نیویورک هم پس از گربه‌ای در بلژیک «کووید ۱۹» گرفت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این گزارش شده بود که گربه‌ای خانگی در بلژیک پس از ابتلای صاحبش به بیماری «کووید ۱۹» به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است.

آگهی

یک قلاده ببر در باغ وحش نیویورک در آمریکا به ویروس جدید کرونا مبتلا شد.

نوع جدید ویروس کرونا از یکی از مسئولان باغ وحش برانکس به این ببر ماده منتقل شده است. این فرد در زمان تماس با نادیا، ببر چهار ساله علائم ابتلا به کرونا نداشت. بنا به اعلام باغ وحش برانکس علاوه بر این ببر تعداد دیگری از ببرها و شیرها در باغ وحش نیز از علائم ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از جمله سرفه خشک و اشتهای کم رنج می برند.

مسئولان باغ وحش برانکس بر این باور هستند که تمامی این حیوانات در نهایت بهبود خواهند یافت. آنها تاکید کرده اند که با رعایت همه جوانب احتیاطی از نادیا تست کرونا گرفته اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هنوز مشخص نیست که بدن گربه سانان چگونه به ویروس جدید کرونا واکنش نشان خواهد داد. بدن گونه های مختلف جانوان هر یک به شکل متفاوتی به عفونت های جدید واکنش نشان خواهد داد.

باغ وحش های نیویورک از روز ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده است. ایالت نیویورک و به طور خاص کلان شهر نیویورک به کانون اصلی شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در ایالات متحده تبدیل شده است. تاکنون بیش از چهار هزار نفر در این ایالت پرجمعیت آمریکا بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

پیش از این گزارش شده بود که گربه ای خانگی در بلژیک پس از ابتلای صاحبش به بیماری «کووید ۱۹» به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است. مقامات بلژیک احتمال انتقال ویروس جدید کرونا از حیوان به انسان را منتفی دانسته اند. در هنگ کنگ نیز پیش از این نتیجه تست کرونای دو سگ مثبت اعلام شده بود.

باغ وحش برانکس اعلام کرده است که تدابیری برای پیشگیری از انتقال ویروس جدید کرونا از مسئولان باغ وحش به حیوانات در نظر گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئياتی از حمله دو قلاده شیر به نگهبان نگون‌بخت در باغ وحش اراک

زن ۶۹ ساله از حمله ببر جان سالم بدر برد

آکواریومی در ژاپن؛ آدم‌ها در محاصره عروسان دریایی