جزئياتی از حمله دو قلاده شیر به نگهبان نگون‌بخت در باغ وحش اراک

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دو قلاده شیری که با حمله به نگهبان باغ وحش، او را به قتل رساندند
دو قلاده شیری که با حمله به نگهبان باغ وحش، او را به قتل رساندند   -   کپی رایت  خبرگزاری صدا و سیما

نگهبان نگون‌بخت باغ وحش اراک که برای غذا دادن به محوطه نگهداری شیرها رفته بود، در پی حمله دو شیر کشته شد و جان باخت.

رسانه‌های ایران خبر داده‌اند که فرد کشته شده جوانی ۳۸ ساله بوده که به عنوان نیروی خدماتی در باغ وحش فعالیت می‌کرده است. این فرد که برای دادن غذا نزدیک قفس شیرها شده، از سوی دو قلاده شیر مورد حمله قرار می‌گیرد و جان خود را از دست می‌دهد.

آنطور که خبرگزاری صدا و سیما و در گفتگو با یکی دیگر از کارمندان این باغ وحش گزارش داده، دو قلاده شیر، زمانی که نگهبان بخت برگشته اهرم در قفس را باز می‌کند، از فرصت استفاده کرده و از قفس خارج می‌شوند و به جوان ۳۸ ساله حمله می‌کنند.

تصاویری که خبرگزاری صدا و سیما از این حادثه منتشر کرده نشان می‌دهد که دو شیر بعد از خروج از قفس و حمله به نگهبان، ظرف حمل غذا را هم سرنگون کرده و بدون اینکه به گوشتی که برای آنها تامین شده، دست بزنند، این جوان ۳۸ ساله نگون‌بخت را کشته‌اند.

نام فرد جان‌باخته نصرت‌الله اسفندانی بوده که رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند حدود ۲۰ سال در این مرکز مشغول به کار بوده است.

شیرها پس از کشتن آقای اسفندانی، از محوطه نگهداری خود فرار کرده و برای چندین ساعت در باغ وحش که گفته می‌شود ۳۲ هکتار وسعت دارد تردد کرده‌اند. مسئولان محیط زیست و نیروهای آتش‌نشانی پس از ۴ ساعت عملیات بالاخره موفق شدند این شیرها را بیهوش و آنها را بار دیگر به درون قفس خود بازگردانند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید