زن ۶۹ ساله از حمله ببر جان سالم بدر برد

کیمبا ببر سه ساله کندی کوزر ۶۹ ساله را مجروح کرد
کیمبا ببر سه ساله کندی کوزر ۶۹ ساله را مجروح کرد   -  Copyright  AP/Big Cat Rescue
نگارش از یورونیوز فارسی

یکی از داوطلبان پناهگاه حفاظت از گربه‌سانان «کارول بسکین» در ایالت فلوریدا در آمریکا پس از حمله ببر به شدت مجروح شد.

یکی از داوطلبان پناهگاه حفاظت از گربه‌سانان «کارول بسکین» در ایالت فلوریدا در آمریکا روز پنج‌شنبه پس از حمله ببر به شدت مجروح شد اما جان سالم بدر برد.

به گفته مدیر این مجموعه، «کندی کوزر»، داوطلب ۶۹ ساله مشغول غذا دادن به «کیمبا»، یک ببر نر ۳ ساله بود که متوجه شد ببر در جایگاه معمول خود نیست. او برای بررسی اوضاع بازوی خود را داخل قفس برد تا قفل یکی از درها را باز کند. گفته می‌شود کیمبا، که کمین کرده بود، در این لحظه به داوطلب حمله و بازوی او را به شدت مجروح کرد.

مدیر این پناهگاه گربه‌سانان تأکید می‌کند تمامی کارکنان موظف به رعایت پروتکل‌های حفاظتی هستند و همه می‌دانند که نباید دست‌ها یا پاهای خود را وارد محوطه گربه‌سانان کنند.

پس از این حادثه، کارکنان پناهگاه تا رسیدن نیروهای امداد تلاش خود را برای قطع خونریزی خانم کوزر انجام دادند و او به بیمارستان منتقل شد. بازوی او که در سه جا شکستگی داشت فورا جراحی شد و او خوشبختانه دچار قطع عضو نشد.

کیمبا نیز به مدت ۳۰ روز در قرنطینه و در شرایط ویژه قرار گرفته است ولی به گفته کارکنان پناهگاه حمله او طبیعی و ناشی از وجود غذا بوده است. این ببر از یک سیرک نجات یافته است.

پناهگاه گربه‌سانان «کارول بسکین» که با برنامه تلویزیونی «ببر شاه» شبکه نتفلیکس شهرت پیدا کرده بود با این حادثه دوباره خبرساز شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط