یک اسپانیایی در دوران شیوع کرونا هتل خود را تبدیل به پناهگاه مهاجران کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -   کپی رایت  AP Photo/Joan Mateu

در یک مجموعۀ تفریحی در شرق مادرید، پایتخت اسپانیا بی‌خانمان‌ها و پناهجویان عمدتا ونزوئلایی در مکان‌هایی اسکان داده شده‌اند که زمانی نه چندان دور اتاق‌های اقامت، سالن‌های برگزاری جلسات تجاری و سالن‌های عروسی بوده‌اند.

این کار به ابتکار مالک این مجموعه بزرگ که La Ciguena نام دارد، انجام شده است. او پس از آنکه هتل خود را به دلیل شیوع کرونا تعطیل کرد، تصمیم گرفت تا تمام امکانات آن را در اختیار خانواده‌هایی قرار دهد که آسیب پذیر‌ترین افراد اسپانیا محسوب می‌شوند.

به این ترتیب ۱۲ خانواده به همراه کودکانشان در این هتل اسکان داده شدند که در مجموع جمعیت آنها به ۶۵ نفر می‌رسد.

اگرچه کارکنان این مجموعه نیز موقتا مرخص شده بودند، اما بسیاری از آنها داوطلبانه به سر کار برگشتند تا رایگان به مهاجران کمک کنند.

یکی از کسانی که اکنون در این هتل ساکن شده، استفانی پائز است. این پناهجوی ونزوئلایی که هشت ماهه باردار است و به همراه مادر و همسرش راه دور مهاجرت تا اسپانیا را طی کرده، می‌گوید: «از زمانی که به اینجا آمدیم، آنها به کمک ما آمده‌و همه نیازهایمان را برآورده کرده‌اند.»

این هتل غذای روزانۀ خانواده‌های پناهجو را نیز تامین می‌کند. آنها می‌توانند برای خوردن صبحانه، نهار و شام به سالن غذاخوری هتل که در نزدیکی دریاچه هست بیایند و با حفظ فاصله ۲ متری با یگدیگر، غذا بخورند.

میگل آنجل کارنرو، مدیر هتل می‌گوید: «ما فکر کردیم که در وضعیت بحرانی کنونی چه کاری از دستمان برمی‌آید و بی‌درنگ تصمیم گرفتیم هتلمان را در اختیار پناهجویان بگذاریم...این هم راهی برای انجام وظیفه ماست تا نقشمان را در زمان شیوع کرونا ایفا کنیم.»

اسپانیا در حال حاضر با یکی از بدترین شرایط شیوع کرونا در جهان دست و پنجه نرم می‌کند. شمار قربانیان کرونا در این کشور به بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده و همه رستوران‌ها، بارها و مراکز تفریحی آن تعطیل شده‌اند.